Megyei csapatunk 3 vereséget szenvedett az elmúlt mérkőzéseken

Kosársuli

Áprilisban három alkalommal is pályára lépett a LEHEL Kosársuli gárdája a megyei bajnokságban.

2017.04.01-én az alapszakasz utolsó mérkőzésére Törökszentmiklósra utaztak el a mieink, ahol a mérkőzést jól kezdték a hazaiak, akik 24-15-re húztak el tőlünk az első negyed után.

A második 10 percben aztán 4 pontot tudtunk faragni hátrányunkon, ám ezzel együtt is 42-37-re vezettek a vendéglátók a szünetben.

A következő játékrészben nagyon lendületbe jöttek a pályaválasztók és addigi előnyüket 20 pont fölé tornázták (69-40).

Az utolsó etapban próbáltunk közelebb jönni, ám ezt a negyedet is a törökszentmiklósiak nyerték meg, így végül 86-56 arányú vereséget szenvedtünk a mérkőzés végén.

TÖRÖKSZENTMIKLÓSI KSE – LEHEL KOSÁRSULI 86-56

(24-15, 18-22, 27-3, 17-16)
Törökszentmiklós

Jászberény: Kovács Á. 13/9, Kaszás M. 11/3, Rékasi B. 10, Vas-Teplán M. 9, Tóth T. 6, Szőke S. 3, Szmida P. 2, Horváth B. 2, Tóth Á -.

Együttesünk az alapszakaszt a 7. helyen zárta, így a másodikként végző Szolnoki Baglyok SE ellen folytathattuk a rájátszás küzdelmeit.

Amely párosítás első találkozójára 2017.04.05-én Szolnokon került sor, ahol az első 10 perc szoros játékot hozott, ám két egységgel a hazaiak álltak jobban az első etapot követően (22-20).

A folytatás aztán nem a mi szánk íze szerint alakult, mivel a szolnokiak tovább növelték előnyüket, és a félidőre egészen 39-26-ig léptek el.

A harmadik negyedben ismét egymás nyomában loholtak a felek, de nem tudtunk csökkenteni a különbségen az etap végére (53-39).

A befejező játékrészben nagy adok-kapok vette kezdetét, amiből a szolnokiak jöttek ki jobban, így végül 75-53 arányban győzték le a mieinket.

SZOLNOKI BAGLYOK SE – LEHEL KOSÁRSULI 75-53
(22-20, 17-6, 14-13, 22-14)
Szolnok

Jászberény: Rékasi B. 15/6, Kovács Á. 15/9, Kaszás M. 11/6, Vas-Teplán M. 6, Tóth T. 4, Tóth Á. 2, Szőke S. -, Oláh M. -, Szmida P. -, Horváth B. -.

A két győzelemig tartó párharc második mérkőzését Jászberényben rendezték 2017.04.11-én.

A meccs elején a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, majd az első negyed elteltével 7 ponttal jártak előttünk (17-24).

A második etap aztán kevés kosarat hozott, ám ezt a 10 percet is szolnokiaknak sikerült megnyerniük 2 egységgel, így 27-36-os állásnál mehettek a félidőre a felek.

A harmadik negyedben ugyanakkor nagyon elkapta a ritmust Forgács László gárdája és addigi előnyéhez további 21 pontot hozzátéve 36-66-ra alakította az állást.

A hátralévő 10 percben próbáltunk közelebb kerülni ellenfelünkhöz, de csak 1 egységgel tudtuk megnyerni a játékrészt, így az összecsapás végén 29 pontos vereséget szenvedtünk (57-86).

LEHEL KOSÁRSULI – SZOLNOKI BAGLYOK SE 57-86
(17-24, 10-12, 9-30, 21-20)
Jászberény

Jászberény: Kaszás M. 13/3, Vas-Teplán M. 9, Tóth T. 9/3, Kovács Á. 8/3, Szőke S. 6, Oláh M. 4, Rékasi B. 4, Tóth Á. 2, Czimmer B. 2, Szmida P. -, Horváth B. -.

Csapatunk következő ellenfele a Szolnoki Máv SE együttese, amely párharcban eldől, hogy az 5. vagy a 7. helyért folytathatjuk a küzdelmeket a bajnokságban.