Megyei csapatunk nem tudott győzni idegenben

Kosársuli

2017.03.19-én Szolnokon lépett pályára a Lehel Kosársuli gárdája a megyei bajnokságban.

Amely mérkőzésen a mieink szerezték az első duplát (0-2), de ezt követően a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést és húztak el 5-2-re a 4. percben. Ezután egyenlíteni tudtunk (5-5), mégis a vendéglátók fejeztek be jól később két akciót is, amivel 9-5-re alakították az állást a 6. percre. A folytatásban aztán utolértük ellenfelünket (9-9), a játékrész végére pedig már nálunk volt az előny (11-14).

A második etapban 5 perc teltével 19-24-re léptünk meg, ugyanakkor a továbbiakban a szolnokiak nagyon elkapták a fonalat, és a 17. percben már ők vezettek 3 egységgel (27-24). Ehhez az előnyhöz még 4 pontot tettek hozzá a félidőig, így 34-27-nél mehettek a felek a szünetre.

A harmadik 10 percben már 10 ponttal is vezettek a házigazdák (38-28), viszont csapatunk erőre kapott, amely után 40-35-re kapaszkodtunk vissza a 26. percben. Ezt követően azonban a pályaválasztók akarata érvényesült, akik ismét kétszámjegyűre tornázták a negyed végére a differenciát (54-42).

A befejező szakaszban a szolnokiak jól sáfárkodtak addig megszerzett előnyükkel, 5 perc után pedig 65-49-re vezettek. A hátralévő időben próbáltunk faragni hátrányunkon, de végül 71-55 arányú vereséget szenvedtünk a mérkőzés végén.

SZOLNOKI EGYESÜLT KIRÁLYSÁG – LEHEL KOSÁRSULI 71-55
(11-14, 23-13, 20-15, 17-13)
Szolnok

Jászberény: Kovács Á. 16/3, Vas-Teplán M. 8/6, Tóth T. 8, Oláh M. 5/3, Rékasi B. 4, Szmida P. 4, Tóth Á. 4, Kaszás M. 4, Szőke S. 2, Kővári G. -, Horváth B. -, Czimmer B. -.