Megyei csapatunk nem tudott győzni Szolnokon

Kosársuli

2017.04.24-én a megyei bajnokság rájátszásának első körében a Szolnoki MÁV SE vendégeként lépett pályára a Lehel Kosársuli együttese.
A mérkőzés jól kezdődött számunkra, mivel 4 pontot szereztünk egyhuzamban (0-4), majd 2-6-os állást követően a 4. percben utolértek minket a hazaiak (6-6). Ezután újra elkaptuk a fonalat és a hatodik perc végére 6-12-re léptünk meg a vendéglátóktól. Később a szolnokiak kétszer is 5 egységre közelítettek meg minket, ám az etap végére vissza tudtuk állítani a két triplányi differenciát (12-18).

A második negyed első felében kétszer is kétszámjegyűre tornáztuk vezetésünket, viszont 18-28 után mégis a pályaválasztók jöttek lendületbe, akik előbb minimálisra csökkentették hátrányukat (29-30), sőt a 19. percben pedig már náluk volt az előny (31-30). A szünetig aztán mindkét oldalon egyszer találtak be a felek, így döntetlen állásnál mehettek pihenőre a csapatok (33-33).

A harmadik szakasz elején nagy adok-kapok vette kezdetét, amiből a mieink jöttek ki jobban, így ha egy kosárral is, de mi jártunk a hazaiak előtt a 25. percben (38-40). A következő percek ugyanakkor nem a mi szánk íze szerint alakultak, a szolnokiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, olyannyira, hogy gyorsan utolérték csapatunkat (40-40), majd a 29. percre 49-41-re húztak el tőlünk. Ehhez az előnyhöz a befejező játékrész előtt még 4 egységet tettek hozzá, így 55-43-nál nézhetett egymás szemébe a két gárda az utolsó felvonásban.

Ahol 4 perc után 19 pontra hízott a különbség a két csapat között (63-44), ennek ellenére a továbbiakban több remek akcióval 14 egységre kapaszkodtunk vissza a 37. percben (63-49). A hátralévő időben igyekeztünk mindent megtenni, ám utolérni ellenfelünket nem sikerült, így végül 65-55 arányú vereséget szenvedtünk az összecsapás végén. A két győzelemig tartó párharcban ezzel 1-0-ra vezetnek a szolnokiak.

A javítási lehetőségre azonban nem sokat kell várni szurkolóinknak, mivel 2017.05.03-án szerdán 17:30-kor a Bercsényi úti Sportcsarnok parkettjén feszül majd újra egymásnak a két együttes, ahova minden szurkolót várunk szeretettel!

SZOLNOKI MÁV SE – LEHEL KOSÁRSULI 65-55
(12-18, 21-15, 22-10, 10-12)
Szolnok

Jászberény: Kovács Á. 12/6, Rékasi B. 10, Szőke S. 8, Kaszás M. 6, Vas-Teplán M. 6, Tóth T. 4, Oláh M. 4, Tóth Á. 3, Horváth B. 2, Czimmer B. -, Szmida P. -.