15 pontos vereség a kecskemétiek ellen

NB1/A

Csapatunk vasárnap hazai pályán fogadta a kecskemétieket a bajnokság újabb játéknapján.

Amely mérkőzést egy 4-0-ás rohanással kezdtünk, amit Hegedűs közelije szakított meg a 2. percben (4-2). Ezt követően a vendégek vették át a vezetést (4-5), majd a mieink találtak be Bojics révén (6-5), ám Pongó és Djukanovics kosaraival 6-10-re lépett meg tőlünk a lila-fehér gárda. Később próbáltunk közelebb jönni, mégis Forray Gábor együttese tartotta előnyét, olyannyira, hogy Djeraszimovics büntetője után már 10-15 volt az állás a 6. percben. A továbbiakban aztán 4 egységet szereztünk egyhuzamban (14-15), de a Bács-Kiskun megyeiek ismét 5 pontra tornázták fel előnyüket a negyed végére (17-22).

A második 10 percben nagy adok-kapok vette kezdetét, ahol az etap elején a kecskemétiek húztak el tőlünk (19-27), mégis Saddler hármasával 5 egységre faragtuk hátrányunkat a 13. percre (22-27). Ekkor azonban nagyon elkapta a fonalat ellenfelünk, amivel a szakasz derekára több, mint 10 pont volt a felek között (22-34). Együttesünk azonban nem adta fel, és Bojics, valamint Arrington kosaraival 29-34-re alakította az állást, mégis a játékrész vége a KTE csapatának sikerült jobban, így 35-43-nál mehettek az együttesek a szünetre.

A folytatásban 2 perc után ismét megközelítettük a lila-fehéreket (40-45), ugyanakkor a következő percekben újra lendületbe jöttek a Bács-Kiskun megyeiek és Djukanovics triplájával már 44-57-re vezettek a 27. percben. Amely különbséget a negyed végére 1 ponttal tudtak megtoldani, amely után 49-63-nál mehettünk neki a befejező szakasznak.

A negyedik szakasz elején ellenfelünk ragadta magához a kezdeményezést, 2 perc elteltével pedig 23 egységre hizlalta előnyét Forray Gábor legénysége (49-72). A későbbiekben a mieinknek sikerült 55-72-re visszajönni, de a kecskemétiek ekkor újra erőre kaptak és ismét 20 pont fölé tornázták a különbséget a 35. percre (57-80). A hátralévő időben is mindent megtett csapatunk, viszont csak megközelíteni tudtuk a vendégeket, így végül 73-88 arányú vereséget szenvedtünk a mérkőzés végén.

JP Auto-JKSE – KTE-Duna Aszfalt 73-88
(17-22, 18-21, 14-20, 24-25)