U20: Vereség a pécsiek otthonában

Kosársuli

2017.11.30-án az U20-as bajnokságot vezető Pécsi VSK-VEOLIA ellen lépett pályára idegenben Lo Elhadji Malick együttese.

Dragasevic hármasával indult a mérkőzés (3-0), amire Nyíri egy duplával válaszolt (3-2). Ezután Kővágó-Laska kettesével vezetettek 5-2-re a pécsiek, ám a mieink Szigedi révén zárkóztak fel a 4. percre (5-4). A következő percekben aztán lendületbe jöttek a Baranya megyeiek, akik Berkics találataival 17-6-ra húztak el tőlünk 3 perccel az etap vége előtt. Ennek ellenére a későbbiekben 6 pontot tudtunk szerezni egyhuzamban, amivel 17-12-re csökkentettük a különbséget a szakasz végére.

A második 10 perc eleje nem a mi szánk íze szerint alakult, a vendéglátók a 14. perc elejére 29-17-re tornázták fel a differenciát. Lo Elhadji Malick gárdája Kovács triplájával igyekezett 10 ponton belülre kerülni (29-20), mégis a negyed derekára 35-20-ra léptek meg tőlünk a vendéglátók. Csapatunk próbált faragni hátrányán, de a párducok lendülete a továbbiakban is megmaradt, így 46-25 arányú hazai vezetést mutatott az eredményjelző a szünetben.

A harmadik etapban sem változott a játék képe. A fekete-fehérek ebben a szakaszban is jól fejezték be támadásaikat, ennek következtében pedig a 25. percre már 30 egység volt a különbség a felek között (60-30). Ezt követően Lőrincz, Kovács, valamint Mondi jó akcióival jöttünk közelebb (62-36), ám a játékrész vége újra a pécsieké volt, akik 73-38-ra alakították az állást a befejező rész előtt.

Az utolsó negyedben is mindent megtettek Lo Elhadji Malick vezetőedző játékosai, de a pályaválasztók tovább tudták növelni a különbséget, így a mérkőzés végén végül 97-48 arányú vereséget szenvedett csapatunk.

Pécsi VSK-VEOLIA – JP Auto-JKSE 97-48
(17-12, 29-13, 27-13, 24-10)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok

Jászberény: Mondi 12, Nyíri 10, Szigedi 8, Kovács 8/6, Lőrincz 5/3, Répási 2, Szabó 2, Kaszás 1, Ország -, Babucs -.