A bravúr elmaradt, de 3 negyedig tartottuk a lépést a Falcoval

NB1/A

A szombathelyiek nemzetközi kupakötelezettsége miatt az első fordulóból elhalasztott bajnoki mérkőzést pótolta csapatunk kedden este a Bercsényi úti játékcsarnokban. A bajnokesélyes ellen három negyeden át jól tartottuk magunkat, ám a záró tíz percre felőrölt bennünket a vasi alakulat.

Az eltiltott Boriszov nélkül érkeztek a szombathelyiek hozzánk, míg nálunk Sejfics eltiltás után ismét Nikola Lazics rendelkezésére állt. Érdekesség, hogy mindkét játékost Pécsen zárták ki a játékból a játékvezetők.

I. negyed

Jól kezdtünk a láthatóan tompán játszó vendégek ellen. A negyed közepén már 16-6-ra vezettünk, amikor Szrecsko Szekulovics, aki visszatért Jászberénybe – elmondása szerint is szép időszakot töltött nálunk – időt kért. Sikerült is valamennyire rendet rakni fiai fejében, akik a játékrész végére 5 pontra csökkentették hátrányukat (20-15). Ebben a tíz percben sok hibával játszott a vendég gárda, s ezeket a mieink többször is ponttal, pontokkal büntették.

II. negyed

Kezdett belelendülni a vendég gárda is. A szombathelyiek érezhetően keményítettek védekezésükön, s támadásban is feljavultak. A 14. percben Perl kosara után vezetett a találkozón először a vendég gárda (26-27), ám ekkor még volt erő a mieinkben, hogy visszavegyék a vezetést (28-27), sőt még 34-34 után is nekünk sikerült 6 pontot szerezni sorozatban (40-34). A különbséget a félidő végére kettőre csökkentették a szombathelyiek (42-42), s így teljesen nyílt volt a találkozó kimenetele.

Két ponttal ugyan vezettünk félidőben, de nem dobtunk jól Tíz tripla kísérletünkből mindössze egy talált a gyűrűbe, míg a vendégek ugyanennyi kísérletből tizenkét pontot szereztek. Nagy kérdés volt az is a nagyszünetben, hogy bírják-e végig erővel a mieink a lépést tartani a második negyedben már jobban játszó szombathelyiekkel.

III. negyed

A nagyszünet után Wallace duplája, majd Rakics triplája után még 51-48-ra mi vezettünk, ám ekkor jött egy holtpont, amit a vendégek nagyszerűen használtak ki. Míg mi egy időre megragadtunk 53 ponton, addig a vasiak már 61 pontot szorgoskodtak össze. Két gyors duplával ugyan feljöttünk 4 pontra, ám nagyon demoralizáló hatása volt Váradi utolsó pillanatban elengedett triplájának, amely végül 7 pontos előnyt jelentett a vendégek számára 30 percnyi játék után (57-64)

IV. negyed

Bár bíztunk benne, hogy innen még van visszaút. Alig telet el két perc a záró negyedből, amikor Nikola Lazicsnak 59-71-nél időt kellett kérnie. Azonban ez sem segített, a lendületbe jött szombathelyiek átrohantak a mieinken, s már csak az volt a kérdés, a végén mekkora lesz a különbség a csapatok között. A 36. percben Rakics kipontozódott de végül sikerült 20 ponton belül maradnunk (71-90).

Három negyeden át sok szép megoldást láthattunk a fiúktól, akik amíg bírták, jól helyt álltak az egyik bajnokesélyes ellen. A vége azonban nem lehetett más, mert a Falco jobb csapat és negyedről negyedre javuló játékkal végül megérdemelten nyerte meg a találkozó a szombathelyi gárda. Nekünk pedig a három negyednyi jó játékot kell majd a jövőben 4×10 percre növelni. Sajnos a triplamutatónk a mérkőzés végére is alig javult (2/25), míg a szombathelyiek a második félidőben is hatszor betaláltak távolról (10/23)

JP Auto-JKSE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 71-90
(20-15, 22-25, 15-24, 14-26)

JP Auto-JKSE: Nelson 15, Rakics 6/3, WALLACE 18/3, Lucsics 6, SEJFICS 16
Csere: Bazsó, Kerpel-Fronius 2, Molnár 4, Cseh 4
Edző: Nikola Lazics

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: GOVENS 18/6, Perl 16, Váradi 11/9, PUSTAHVAR 15/9, Zsigeranovics 11
Csere: Tóth 6, NORFLEET 13/6
Edző: Szrecsko Szekulovics

Jászberény, 400 néző. V: Czifra Cs., Tőzsér D., Nagy V.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8-2, 7. perc: 18-11, 13. perc: 26-25, 17. perc: 34-34, 23. perc: 48-45, 27. perc: 53-57, 33. perc: 61-74, 37. perc: 66-82

Kipontozódott: Rakics 36. perc

A keddi napon játszottak még egy korábbról elmaradt mérkőzést. Ezen az Alba Fehérvár fogadta a kaposváriakat. A találkozót a házigazdák nyerték, akik ezzel ötre hizlalták egymás után megszerzett győzelmeik számát, míg a kaposváriak sorozatban hatodszor szenvedtek vereséget

Alba Fehérvár – Kaposvári KK 73-64 (19-19, 23-17, 15-12, 16-16)