A házigazdákat is legyőztük Losoncon

A IV. Janka Sufliarskeho Emléktorna második napján a házigazda BKM Lucenec csapata ellen léptek pályára kosarasaink és végig vezetve győzték le a házigazdákat. Ezzel két nap után a mieink állnak a torna élén.

A pénteki napon csapatunk 8 ponttal legyőzte az NB I A-csoport újoncát, a TF-BP-SERCO együttesét, míg az osztrákok 6 ponttal bizonyultak jobbnak a házigazdáknál.

JP Auto-JKSE – TF-BP-SERCO 80-72 (18-17, 18-17, 23-19,21-19)
BKM Lučenec – Oberwart Gunners 63:69 (7:23, 22:13. 15:11, 19:22)

A torna második napján előbb a mieink léptek pályára a házigazdák ellen, majd a fővárosiak az osztrákokkal mérkőztek.

A losonciak ellen már a meglehetősen pontszegény első negyed után vezettünk (16-12), s előnyünk a félidőre 11 pontosra nőtt (33-22). A nagyszünetet követően a hazaiak mindent megpróbáltak, hogy szorosabbá tegyék a mérkőzés állását, s a harmadik negyedet meg is nyerték 3 ponttal (54-46). Ezzel együtt sem tudták veszélyeztetni győzelmünket, melynek csak a különbsége volt a kérdéses a záró 10 percben. Jól védekeztünk és támadásban is jobbak voltunk ellenfelünknél, s ez 10 pontos sikert eredményezett (69-59).

BKM Lučenec – JP Auto-JKSE 59:69 (12:16, 10:17, 24:21, 13:15)
A mieink pontszerzői: Coleman 22/9, Nelson 14/3, Rakics 9, Czirbus 7, Kerpel-Fronius Balázs 7, Cseh 4, Alekszandrov 4, Brbaklics 2

A nap másik mérkőzésén a TF-BP-SERCO együttese 7 ponttal győzte le az osztrákokat, így két nap után már csak a mieink veretlenek a tornán. Azaz, komoly esélyünk van arra, hogy a miskolci tornagyőzelmet követően Losoncon is begyűjtsük az első helyet. Ehhez persze az osztrákoknak is lesz egy-két szava a vasárnapi egymás elleni mérkőzésen.

Oberwart Gunners – TF-BP-SERCO 78:85

Igaz ugyan, hogy a felkészülés során nem elsődleges az eredmény, ám egy csapat egységét nagyon jól szolgálja minden egyes győzelem, s reméljük az első két naphoz hasonlóan a harmadikon is győzelemnek örülhetünk majd.
A mai nap krónikájához tartozik még az is, hogy csapatunk játékosa, Kerpel-Fronius Balázs 26. születésnapját a többiek a losonciak elleni győzelemmel köszöntötték. Boldog szülinapot és sok ilyen győzelmet kívánunk Balázs!