A Szolnok egy lépéssel közelebb a bajnoki címhez

Forrás: Kosársport Mkosz facebook

Vasárnap megkezdődött a bajnoki döntő és a harmadik helyért is lejátszották az első mérkőzést az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokságban. A hazai pályán játszó Szolnok és Alba megőrizte pályaelőnyét az első találkozón.

Alba Fehérvár – Egis Körmend bronzmérkőzés – 1. találkozó

Érvényesült a papírforma a bronzmérkőzés első találkozóján. A körmendiek már Horti nélkül léptek pályára, akinek szerződését az elődöntők után bontotta fel a klub, s az egykoron Jászberényben is kosarazó center a hírek szerint a következő szezonban pécsi színekben szerepel majd.
A mérkőzés első negyedében már 13 pontos előnyt szerzett a hazai együttes (24-11), ám a következő kétszer tíz percben nem nagyon törték magukat az Alba játékosai. Ennek eredményeként a záró tíz perc előtt már csak 5 pont volt az előnye (63-58), a tavalyi bajnoknak. Az utolsó negyedben ismét megrázta magát a hazai gárda és végül biztos, 20 pontos győzelmet aratott a bronzpárharc első találkozóján. A tartalékos körmendiek a folytatásban is kevés esélye lesz, hogy elvegyék az Alba pályaelőnyét, s megszerezzék a bajnoki bronzérmet.

Alba Fehérvár – Egis Körmend 91-71 (24-11. 25-27, 14-20, 28-13)

Legjobb pontszerzők: Mohammed 24,/6, Simpson 17/9, Harris 15/9, Horton 11 ill. Csorvási 18, Fanning 15/3, Davis 16/3, Németh 10/6

A bronzmérkőzés állása: 1-0-ra vezet az Alba Fehérvár

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely bajnoki döntő – 1. találkozó

A vendég szombathelyiek csütörtökön biztosították helyüket a fináléban, s így nagyon kevés idejük maradt a hétvégén kezdődő bajnoki döntőre való felkészülésre. Sérült irányítója, Govens nélkül lépett pályára a szombathelyi csapat, de így is megnehezítette az esélyesebb házigazdák dolgát.
A Szolnok kezdte jobban a találkozót, s az első 10 perc után 7 pont volt a kupagyőztes előnye. A második negyedben azonban nem a hazaiak domináltak, hanem a vendégek, s a nagyszünetre 40-37-es állásnál mehettek a csapatok. A Falco Govens nélkül is jól tartotta magát, s ott „loholt” ellenfele nyakán.
A nagyszünetet követően ismét a Szolnok irányította a játékot, s ez meglátszott az eredményben is. Ismét 7 pontra nőtt a különbség a csapatok között (60-53), de még korántsem dőlt el a mérkőzés sorsa. A záró tíz perce elején úgy tűnt, hogy a Szolnok gyorsan döntésre viszi a dolgot, hiszen előbb 10, majd 16 pontra nőtt a hazaiak előnye. Elég volt azonban egy kis kihagyás és a Falco visszajött a meccsbe (73-68 majd 75-70), de fordítani már nem tudtak a szombathelyiek. Küzdelmes első mérkőzés után a Szolnok megérdemelten vezet 1-0-ra a három győzelemig tartó párharcban.

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 82–76 (20–13, 20–25, 20–15, 22–23)

Legjobb pontszerzők: Andrics 17, Perry 14/6, Milosevics 14/3, Ford 12/6, Browning 12 ill. Perl 21/12, Norfleet 16/9, Váradi 12/12, Taylor 12

A bajnoki döntő állása: 1-0 a Szolnoki Olaj KK javára