Brandon Penn a forduló válogatottjában!

Bár csapatunk hazai pályán kikapott az Alba Fehérvártól, két új amerikai idegenlégiósunk jól mutatkozott be a magyar bajnokságban. Közülük Brandon Penn a bb1.hu kosaras szakportálon a forduló válogatottjába is bekerült. Fotó: Szalai György.

Szokásához híven a bb1.hu kosaras hírportál a 20. forduló után is összeállította a legjobb teljesítményt nyújtó ötöst, valamint legjobb magyar ötöst is. Brandon Penn először lépett pályára a magyar bajnokságban és bemutatkozása nagyon jól sikerült.

A 20. forduló csapata (forrás bb1.hu):

Bibbins (Zalakerámia-ZTE KK – 3) – Ljubicsics (Alba Fehérvár -2) – Smith (PVSK-VEOLIA – 3) – Penn (Jászberényi KSE – 1) – Cakarun (Szolnoki Olajbányász – 3)

A Zalakerámia ZTE KK-t 34 ponttal (5/11 dupla, 3/7 tripla, 15/16 büntető) segítő Justin Irvin Bibbins lett a forduló legjobbja. A Pécs elleni 39 VAL-os teljesítménye további 2 lepattanóból, 1 szerzett-, 4 eladott labdából, 11 kiharcolt faultból és 6 gólpasszból állt össze a parketten töltött 46 perc alatt.

Komoly segítség jött a padról az Alba Fehérvárnak a JKSE ellen. Marko Ljubicsics 10 pontja (1/2 dupla, 2/3 tripla, 2/3 büntető) elsőre nem tűnik soknak, de 35 VAL-ja már árulkodó: 13 lepattanóval lett meg a dupla-dupla, 8 gólpasszával a tripla-dupla sem volt messze, ehhez jött még 8 kiharcolt fault, 3 labdaszerzés és 4 eladott labda a 34 perc alatt.

A Pécsi VSK-Veolia ZTE elleni győzelméhez kellett Christopher Smith 24 pontos (5/9 dupla, 2/5 tripla, 8/9 büntető) teljesítménye is. Ezt 7 lepattanóval, 6 gólpasszal, 3 kiharcolt faulttal, 2-2 eladott labdával és blokkal, illetve 1 labdaszerzéssel egészítette ki, így 33 VAL-lal fejezte be a neki jutott 37 percet.

Első A-csoportos meccsén bekerült a forduló ötösébe a Jászberényi KSE új játékosa, Brandon Penn, aki 23 ponttal (7/9 kettes, 2/5 hármas, 3/4 büntető) debütált az Alba elleni vesztes mérkőzésen. Volt 5 lepattanója, 1-1 szerzett- és eladott labdája, 3 kiharcolt faultja, 4 gólpassza, így 29 VAL-t hozott a 37 játékperce alatt.

A Szolnoki Olajbányász KK kikapott az OSE-tól, de Marjan Cakarun folytatta jó formáját, sorozatban harmadszor lett a forduló legjobb ötöse. Ezúttal 21 pont (9/10 kettes, 3/4 büntető), 6 lepattanó, 4 labdaszerzés, 3 eladott labda, 5 kiharcolt fault és 2 gólpassz került a neve mellé 34 perc alatt, így 33 VAL-lal zárt.

Brandon Pennek gratulálunk és hasonló folytatást kívánunk!