Felőrölt bennünket a Körmend

A bajnokság 19. fordulójában az EGIS Körmend vendégeként lépett pályára csapatunk. A házigazdák fokozatosan őrölték fel ellenállásunkat, és végül 18 ponttal győzték le csapatunkat. A két gárda így helyet cserélt a tabella második-harmadik fokán.

Hazai pályán az alapszakaszban eddig mind a kilenc mérkőzését megnyerte a Körmend, s bár mi álltunk a találkozó előtt a második, a hazaiak a harmadik helyen, ők számítottak a találkozó esélyeseinek. Az ősszel egy utolsó pillanatban dobott dupla Jászberényben körmendi sikert hozott, s most egy héten belül kétszer is megmérkőzik majd egymással a két csapat. A körmendi bajnoki után február 14-én, Győrben Magyar Kupa negyeddöntőt is játszik majd egymással Matthias Zollner és Nikola Lazics alakulata.

A szombati bajnoki mérkőzésen mind a négy negyedet megnyerte a Körmend. A hazaiak fokozatosan törték meg a mieink ellenállását és folyamatosan növelték előnyüket. A látottak alapján a hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyerték meg a találkozót. Külön említést érdemel a hazaiak két magyar játékosa, Ferencz és Csorvási, akik remekül szálltak be a játékba. A mieink sajnos sok hibával játszottak, s ezzel alaposan megkönnyítették a házigazdák dolgát. A középtávolit, a hárompontost és a büntetőt is a körmendiek dobták jobban, s az ő 5 eladott labdájukkal szemben nekünk 15 eladott labdánk volt. Míg a hazaiaknál hárman is elérték a 20 Val-os teljesítményt (Delas – 25, Csorvási – 22, Ferencz -20), addig ez nálunk csak Colemannek sikerült (28 Val). A mérkőzés utolsó perceiben már mindkét oldalon a cserék kaptak lehetőséget, s a játék képe akkor sem változott.

A találkozóról a két szakvezető nagyon pontos és alapos értékelést adott az mkosz.hu-n:

„Matthias Zollner: – Először is gratulálok a játékosaimnak és az egész körmendi klubnak a győzelemért. Két nagyon fájó idegenbeli vereség után, nagyon fontos volt, hogy újra győzni tudjunk. Megmutattuk, hogy még mindig csapat vagyunk, akik nagyon jól tudnak kosárlabdázni. A mai mérkőzés nem volt könnyű, mert a Jászberény egy nagyon jó csapat, jó edzővel. Nagyon jó játékosaik vannak és nagyon jó a mérkőzéstervezésük is. Ahogy mindenki mondta, 4 nap múlva egy újabb mérkőzésünk lesz, ami újra 0-0-ról kezdődik. Nem gondolhatjuk azt, hogy most előnyt szereztünk így majd az is könnyű lesz. Az egy nagyon nehéz mérkőzés lesz és fel kell készülnünk rá. Köszönöm szépen és jó utat kívánok nekik haza és néhány nap múlva találkozunk.

Nikola Lazics, JP Auto-JKSE: – Én is gratulálok a Körmendnek. Abszolút megérdemelten győztek. Sokkal jobban játszottak ma. A második félidőben különösen, de az egész mérkőzésen nem játszottunk jó ritmusban, se támadásban, sem védekezésben. Sok hiba volt. Sok könnyű pontot dobott a Körmend. Nem védekeztünk jól és összességében, ahogy mondtam abszolút megérdemelt volt a körmendi győzelem. Megyünk tovább, megpróbálunk most a következő 2-3 napban javítani a dolgokon és megpróbálunk jobban játszani a kupában és meglátjuk, majd mi lesz. Sokkal agresszívabb volt a Körmend, rengeteg hibát csináltunk, sok eladott labdánk volt, amiből a Körmend gyorsindításból könnyű kosarakat tudott szerezni.”

Egis Körmend – JP Auto-JKSE 90-72 (19-15, 25-23, 25-19, 21-15)

Egis Körmend: Price 6, Németh 6/3, Bradford 11/3, Hammonds 13/9, Delas 14

Csere: Thames 7, Ferencz 15/6, Csorvási 12, Takács 6/3, Oroszi -, Lajsz -.

JP Auto-JKSE: Pitts 13/6, Rakics 11/3, Coleman 21, Alekszandrov 6/6, Pantelics 7/3

Csere: Czirbus 6, Kerpel-Fronius 2, Brbaklics 4, Cseh 2, Ruják -.

Körmenden tehát megszakadt a hat mérkőzésből álló győzelmi sorozatunk, de nincs időnk keseregni, hiszen csütörtökön ismét a vasiak ellen mérkőzhetünk Győrben, immár a Magyar Kupa negyeddöntőben. Győzelem esetén a Falco – Atomerőmű győztesével játszhatunk elődöntőt, míg vereség esetén nem lesz több mérkőzésünk.

A Magyar Kupa után folytatás sem lesz könnyű számunkra, hiszen a Sopron, Kecskemét és a SERCO-TF-BP ellen is idegenben lépünk pályára.

A 19. fordulóban egyébként születtek nagyon érdekes eredmények. A legnagyobb meglepetést az újonc SERCO okozta. A fővárosiak Pécsen szerezték meg második győzelmüket. Sopronban szerzett értékes győzelmet a Kecskemét, mag a Szolnok hazai pályán jelentős hátrányból fordítva nyert a Zalaegerszeg ellen.

A 19. forduló további eredményei:

Sopron KC – KTE-Duna Aszfalt 72-73 (28-19, 19-21, 10-16, 15-17)

Kaposvári KK – Atomerőmű SE 88-77 (19-20, 19-19, 26-19, 24-19)

Szolnoki Olaj KK – Zalakerámia ZTE KK 85-79 (17-22, 18-26, 22-17, 28-14)

PVSK-VEOLIA – SETCO-TF-BP 76-77 (29-16, 15-24, 15-12, 17-25)

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – DEAC 103-96 (30-26, 21-34, 23-16, 29-20)

Naturtex-SZTE-Szedeák – Alba Fehérvár 68-78 hosszabbítás után (10-17, 19-15,18.16, 14-13, 7-17)