A harmadik negyed döntött Zalaegerszegen a hazaiak javára

Nem volt könnyű helyzetben Nikola Lazics zalaegerszegiek elleni, idegenbeli mérkőzés előtt, hiszen kiderült, hogy sem a csapatkapitány Cseh, sem Molnár nem állt rendelkezésére. Így minimálisra csökkent a rotálási lehetősége, s ezt a hazaiak ki is használták.

Míg nálunk Cseh és Molnár nem tudott pályára lépni, addig a hazaiaknál Vaughn vállalta a játékot. A találkozót a hazaiak kezdték jobban és Lazics mesternek már a mérkőzés elején időt kellett kérni, hiszen az első tíz pontot a hazaiak szerezték (10-0). Az edzői tanácsok hatottak, hiszen szép lassan sikerült felzárkóznunk. A negyed végén már csak 5 pont volt a hátrányunk (19-14).

A második tíz perc változatos játékot hozott. A házigazdák nem tudtak elhúzni, sőt egyszer 29-30-nál a vezetést is átvettük egy rövid időre. A nagyszünetre viszont már 3 pontos ZTE vezetéssel mentek a csapatok (37-34). Az látszott, hogy az elmúlt fordulókban is jól játszó Radics sok gondot okozott a mieinknek. Őt nehezen tudtuk semlegesíteni,

A nagyszünet után, a harmadik negyedben szinte minden sikerült a hazaiaknak. Jól dobtak közelről és távolról is, míg a mieink dobásai rendre lepattantak a hazai gyűrűről. Hiába kért időt Nikola Lazics, cserelehetősége csak egy volt, s a hazaiak erőfölénye egyértelműen érvényesült. A találkozó sorsa el is dőlt ebben a tíz percbe (67-46).

A záró tíz percben már csak az volt a kérdés, hogy a lefújás pillanatában mekkora lesz a különbség a csapatok között. Vezetett a ZTE már 25 ponttal is, ám Lucsicsék tisztességgel küzdöttek és sikerült 20-on belülre kerülniük. Hat játékosunk közül négy is tíz pont fölé jutott, de ez most csak ennyire volt elegendő.

Zalakerámia ZTE KK – JP Auto-Jászberényi KSE 82–68 (19–14, 18–20, 30–12, 15–22)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 10, Horváth 11/9, Benke 16, Szabó 9/3, Radic 22/3. Csere: Mikovic 3, Vaughn 10/6, Mohácsi 1, Kis -.

JKSE Auto-JKSE: Nelson 17/6, Rakics 8/3, Wallace 15/3, Lucsics 11/3, Sejfic 12. Csere: Kerpel-Fronius 5.