Heti utánpótlás összefoglaló: 2 győzelem, 5 vereség a Lehel Kosársuli csapatainak mérlege

Kosársuli

November vége felé több utánpótlás csapatunk is pályára lépett egy hét leforgása alatt, nézzük meg milyen eredmények születtek a Lehel Kosársuli korosztályos együtteseinek háza táján.

2017.11.23-án a Lehel Kosársuli U10-es együttese fogadta a karcagiakat a Megyei Mini Bajnokság újabb fordulójában.

Nagyszerűen kezdték a mérkőzést Baráth Géza tanítványai, akik 5 perc után már 12-0 vezettek, majd az első szakasz végére 18 egységnyire húztak el a vendégektől (18-0).

A folytatásban sem változott a játék képe, a mieink a későbbiekben is nagyszerűen fejezték be támadásaikat, olyannyira, hogy a 15. percre már 24 ponttal jártak a karcagiak előtt (24-0), a félidőig pedig egészen 49-5-re léptek el ellenfelüktől.

A harmadik 10 percben is folytatódott az eddigi tendencia, a Lehel Kosársuli gyerkőcei továbbra is kezükben tartották a mérkőzést, és a záró etap előtt 69-6-ra tornázták fel előnyüket.

Az utolsó negyedben aztán újfent még nagyobb üzemmódba kapcsolt a jászberényi gárda, és végül 94-6 arányú győzelmet aratott a találkozó végén.

LEHEL KOSÁRSULI “A” – KARCAG SE TIGRISEK 94-6
(18-0, 31-5, 20-1, 35-0)
Jászberény

Lehel Kosársuli: Hamar B. 26, Hőgye I. 19, Hőgye T. 10, Darázs D. 9, Nagy G. 8, Papp D. 7, Sas L. 6, Pesti A. 3, Peredi A. 2, Bátor H. 2, Botos-N. B. 1, Csernus-Molnár Z. 1.

1 nappal később, 2017.11.24-én a Lehel Kosársuli U16-os gárdája lépett pályára Miskolcon a Kadett Regionális Bajnokságban.

Jászberényi kosárral indult a mérkőzés (0-2), amire válaszként a hazaiak két duplát is értékesíteni tudtak (4-2). A következő támadásból sikerült egyenlítenünk, így 4 percet követően 4-4 volt az állás. A játékrész derekáig egyik csapat sem tudott elszakadni a másiktól, azonban 7-7 után a miskolciak jöttek lendületbe, akik 9 pontot tudtak egyhuzamban szerezni, amivel 16-7-re léptek meg tőlünk a 7. percre. Józsa Miklós fiai igyekeztek faragni hátrányukon, de a negyed végére csak 20-13-ig tudták megközelíteni a pályaválasztókat.

A következő etap aztán nem a mi szánk íze szerint alakult, mivel a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei alakulat nagyon elkapta a fonalat, és a 15. percre 32-15-re húzott el a mieinktől. A továbbiakban próbáltunk csökkenteni hátrányunkon, ám a vendéglátók rendre jól fejezték be akcióikat, ezzel pedig 44-21-re vezettek a félidőben.

A harmadik szakaszban mindkét oldalon jól céloztak a felek, ezáltal 5 percet követően még mindig a miskolciak jártak előttünk 23 ponttal (48-25). Ez a differencia a negyed végére is megmaradt, 60-37-nél nézhettek egymás szemébe a csapatok az utolsó 10 perc előtt.

Amely játékrészben is mindent megtett együttesünk, azonban a hazaiak további 5 egységet tudtak előnyükhöz hozzátenni, így végül 78-50-es vereséget szenvedtünk az összecsapás végén.

MEAFC/A – LEHEL KOSÁRSULI 78-50
(20-13, 24-8, 16-16, 18-13)
Miskolc

Lehel Kosársuli: Szőke S. 22, Horváth B. 13, Kövér Á. 4, Kovács V. 3, Szalkai D. 2, Szigedi Á. 2, Ludasi L. 2, Urbán A. 2, Turi B. -.

2017.11.25-én az Országos Serdülő Bajnokság alapszakaszának 4. fordulójában Debrecenben játszott 2 mérkőzést a Lehel Kosársuli U14/A-s csapata, ahol előbb a nyíregyháziakkal, majd a miskolciakkal csapott össze Treba-Kovács János alakulata.

A nyíregyháziak elleni mérkőzés első negyede szoros játékot hozott, mégis 10 percet követően 4 ponttal tudtak vezetni a mieink (15-11).

Az újabb szakasz során aztán jó ritmust fogtunk, ami után a 15. percre már 9 egységgel jártunk ellenfelünk előtt (26-17). Ez az előny a félidőre aztán tovább nőtt, így 45-27-nél mehettek a felek a pihenőre.

A harmadik etap ugyanakkor ismét kiélezett játékot hozott, de Vajda Tamás együttese nem tudott közelebb férkőzni hozzánk, így ezt a szakaszt végül 1 ponttal megnyerve, 65-46-nál kezdődhetett a befejező játékrész.

Az utolsó negyed kosárszegény játékot hozott, azonban ez a 10 perc döntetlennel zárult, amelynek következtében 76-57-re győzött Treba-Kovács János csapata a találkozó befejeztével.

LEHEL KOSÁRSULI “A” – NYÍREGYHÁZI SPORTCENTRUM 76-57
(15-11, 30-16, 20-19, 11-11)
Debrecen

Lehel Kosársuli: Rideg P. 20, Kis-Bakos M. 14, Pataki M. 13, Göbölyös B. 7, Lékó K. 5/3, Baráth K. 4, Farkas M. 4, Gulyás D. 3, Tóth B. 2, Fridvalszki S. 2, Pernyész B. 2.

A következő mérkőzésen a miskolciak vártak ellenfélként a mieinkre.

Amely ütközetet elején felváltva vezettek a felek, de 4 perc után 7-4-nél már nálunk volt az előny. Ekkor mégis a miskolciak ragadták magukhoz a kezdeményezést és fordítottak 7-8-ra az etap derekára. Szerencsére nem ijedtünk meg, és zsinórban 8 pontot szerezve 15-8-ra léptünk meg a 8. percre. A negyedből hátralévő 120 másodpercben aztán faragott hátrányán a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei gárda, 16-11-ről jöhetett így a folytatás.

A következő szakasz elején aztán villámrajtot vett ellenfelünk, ezáltal pedig a 14. percre 20-21-re alakította az állást. Együttesünk ezután a miskolciak nyomába eredt, de utolérnünk őket csak a 18. percben sikerült (27-27), ám a játékrész vége a miénk volt, és végül 1 pontos jászberényi előnynél vonulhattak a felek a szünetre (32-31).

Ennek ellenére a harmadik etapban nagyon lendületbe jöttek a miskolciak, akik a 25. percre 35-43-ra húztak el a mieinktől. Próbáltunk csökkenteni a különbségen, de zárkóznunk csak 43-48-ig sikerült a szakasz végére.

A 4. negyed sajnos a harmadik 10 perchez hasonló játékot hozott. A Borsod-Abaúj-Zemplén megyeiek lendülete megmaradt a továbbiakban is, így nem tudtunk közelebb jönni hozzájuk. Csapatunk hiába tett meg mindent ebben a negyedben is, végül 53-68 arányú vereséget szenvedett a mérkőzés végén.

LEHEL KOSÁRSULI “A” – MEAFC-JEZSUITA 53-68
(16-11, 16-20, 11-17, 10-20)
Debrecen

Lehel Kosársuli: Rideg P. 17/6, Lékó K. 7, Pataki M. 6, Tóth B. 6, Kis-Bakos M. 4, Göbölyös B. 4, Farkas M. 4, Baráth K. 3, Fridvalszki S. 2, Pernyész B. -, Gulyás D. -.

Szintén ugyanezen a napon Szolnokon vendégszerepelt a Lehel Kosársuli egy másik csapata, ahol a Szolnoki Egyesült Királyság volt ezúttal a gárda ellenfele a Megyei Felnőtt Bajnokságban.

A találkozó rögtön két jászberényi duplával kezdődött (0-4), majd a továbbiakban mindkét oldalon eredményes támadásokat láthattunk, ám a hazaiak a 4. percre 1 pontra közelítették meg a mieinket (7-8). Ezt követően mégis újra 4 egységre tudtuk ellépni ellenfelünktől (7-11), de a 7. perc végére ismét minimális különbség volt felek között (13-14). A játékrész utolsó perceiben szerencsére a mi akaratunk érvényesült, és zsinórban két akciót is remekül befejezve 13-19-re alakítottuk az állást az első 10 perc után.

A második etap során két perc elteltével kétszámjegyűre tudtuk feltornázni előnyünket (16-26), azonban a szolnokiak újra erőre kaptak és a negyed derekára 23-26-ra zárkóztak fel. A későbbiekben aztán nagy adok-kapok vette kezdetét, amiből mi jöttünk ki jobban, így a félidőben 27-32-re vezettünk.

A harmadik 10 perc nem indult jól számunkra, mivel a vendéglátók gyorsan utolértek minket, továbbá a 26. percre már 5 ponttal is sikerült elhúzniuk tőlünk (39-34). Ekkor azonban Józsa Miklós együttese ragadta magához a kezdeményezést és a 28. percre megfordította a találkozó állását (41-42), majd a szünetig további 2 egységgel toldotta meg vezetését (41-44).

A befejező szakasz eleje az előző negyed forgatókönyvéhez hasonlóan alakult. A pályaválasztók ismét a nyomunkba eredtek, egyenlítettek (44-44), ezután pedig a vezetést is átvették (48-46). Egalizálni csapatunknak a 36. percre sikerült (50-50), igazán kiélezett végjáték volt kialakulóban. Amely azonban a hazaiak számára sikerült jobban, akik a 39. percre 8 ponttal tudtak meglépni tőlünk (59-51). A hátralévő időben három triplát értékesítve igyekezett ledolgozni hátrányát csapatunk (62-60), de végül nem sikerült utolérnünk a hazaiakat, így 63-60 arányban a szolnokiak nyerték meg az összecsapást.

SZOLNOKI EGYESÜLT KIRÁLYSÁG – LEHEL KOSÁRSULI 63-60
(13-19,14-13,14-12,22-16)
Szolnok

Lehel Kosársuli: Kaszás M. 20/9, Répási R. 15/9, Kovács Á. 12/6, Szabó M. 6/3, Kraxner K. 5, Janusek D. 2, Czimmer B. -, Nagy K. -.

Újabb egy nap elteltével, 2017.11.26-án a Lehel Kosársuli U14-es B csapata volt hivatalos Debrecenbe, ahol az Országos Serdülő Bajnokság játéknapján a Mezőcsáti DSE, valamint a Salgótarján KI gárdáival mérkőzhettek meg Takács Martin edző fiai.

A Mezőcsátiak elleni ütközetet jól kezdték a mieink, 3 perc után 4-7-re vezettünk. Ezután azonban Tóth István együttese magára talált, és a negyed derekán már mi voltunk 3 egységnyi hátrányban (12-9). Ezt a különbséget az etap végére 10 ponton felülre tudták hizlalni a Borsod-Abaúj-Zemplén megyeiek, ezzel pedig 10 perc után 30-19 volt az állás.

A második szakaszban tovább növelte előnyét ellenfelünk, így a félidőre 27 pontos különbséget mutatott az eredményjelző (60-33).

Az újabb negyedben aztán 2 ponttal tudtunk jobbak lenni vetélytársunknál, de ezzel együtt is 68-43-ról következhetett a folytatás.

Amely etap szoros játékot hozott, ám együttesünknek nem sikerült jobban megközelíteni a mezőcsátiakat, akik végül 84-57 arányban nyerték meg a mérkőzést.

MEZŐCSÁTI DSE – LEHEL KOSÁRSULI “B” 84-57
(30-19, 30-14, 8-10, 16-14)
Debrecen

Lehel Kosársuli: Nagy Á. 17, Czakó D. Gy. 14, Zahalka M. 7, Dobrovits A. 4, Kocza B. 4, Fodor B. 4, Fülöp G. 3, Mondi Á. 2, Takács B. 2, Tóth B. -.

A második mérkőzésén a salgótarjániak következtek a jászberényi fiúk számára.

Igazán nagy küzdelem jellemezte az első néhány percet, ahol felváltva vezettek a felek, majd a hatodik percre 6-11-re húztak el tőlünk a Nógrád megyeiek. Ezt követően aztán a 8. percre utolértük ellenfelünket (17-17), de az etap végén az utolsó kosár a salgótarjániaké volt, 21-23-nál ért véget ezzel ez a játékrész.

A második negyedben aztán a 15. percre meglépett tőlünk Szarvas József együttese (29-37), csapatunk igyekezett csökkenteni a különbségen, ám a félidőben ezzel együtt is 40-47-et mutatott az eredményjelző.

A harmadik etapban szerencsére újra erőre kaptak a mieink és ezt a játékrészt 3 ponttal megnyerve 61-65-re zárkóztunk fel a befejező szakasz előtt.

Amelyben valóságos pontzuhatagot láthattak a kilátogató szurkolók, mivel közel 70 pontot szerzett a két gárda, azonban ebből nem mi jöttünk ki jobban, így hiába tettünk meg mindent, végül 94-101-es vereséget szenvedtünk a találkozó végeztével.

LEHEL KOSÁRSULI “B” – SALGÓTARJÁNI KI 94-101
(21-23, 19-24, 21-18, 33-36)
Debrecen

Lehel Kosársuli: Nagy Á. 35/3, Czakó D. Gy. 21, Zahalka M. 12, Takács B. 8, Tóth B. 6, Fülöp G. 5, Dobrovits A. 4, Fodor B. 2, Kocza B. 1, Mondi Á. -.