Idegenben aratott újabb győzelmet Junior együttesünk!

Kosársuli

2017.12.15-én, pénteken Kecskeméten lépett pályára Józsa Miklós együttese a Fiú Regionális Junior Bajnokság Keleti régiójának Felsőházi „A” csoportjának újabb fordulójában.

Kecskeméti duplával indult a mérkőzés (2-0), amire a mieink válaszként zsinórban kilenc egységgel feleltek (2-9). Ezután ugyanakkor a vendéglátók kezdtek el zárkózni és a negyed derekára 8-11-re kapaszkodtak vissza. Ekkor azonban két akciót is remekül fejeztünk be, így újra 7 ponttal jártunk a pályaválasztók előtt (8-15). Ennek ellenére ellenfelünk újra erőre kapott és a 8. percre előbb utolért minket (15-15), majd később a vezetést is átvette (19-18). Szerencsére a játékrész végén aztán a mi akaratunk érvényesült, és sikerült visszavennünk a vezetést, ezáltal 19-22-nél jöhetett a második szakasz.

Amelynek elején gyorsan ritmust fogtak a Bács-Kiskun megyeiek, és két jó offenzívát követően immáron náluk volt az előny (23-22). A mieink sem késtek sokat a válasszal, egy pompás támadásnak köszönhetően ismét mi álltunk jobban 1 ponttal (23-24). A következő percekben felváltva vezettek a felek, de 29-28 után a Kecskeméti KA játékosai ragadták magukhoz a kezdeményezést és léptek el tőlünk 35-30-ra a 19. percben. Józsa Mikós gárdája igyekezett csökkenteni hátrányán, ám a szünetben még minimális különbséggel a hazaiak jártak előttünk (37-36).

A harmadik etapot egy 2+1-es kombinációval kezdtük, amivel 37-39-re alakítottuk az állást, majd egalizálni tudtak a házigazdák (39-39). Később sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, viszont 53-53 után a kecskemétieknek sikerült 59-53-ra elhúzni együttesünktől a 18. percben. Ebből a 6 pontos differenciából a negyed végéig 2 egységet faragtak le Józsa Miklós tanítványai, ezzel pedig 63-59-ről vehette kezdetét a mindent eldöntő 10 perc.

A befejező játékrészben villámrajtot vettek a mieink, és a 33. perc végére egészen 63-66-ra fordították meg az állást. Ezt követően mégis a hazaiak jöttek lendületbe, akik 1 perc alatt újra visszavették a vezetést (68-66). Csapatunk ezzel szemben nem ijedt meg, és a továbbiakban nagyon elkapta a fonalat, ennélfogva a 36. percben már ismét nálunk volt a vezetés (68-72). A későbbiekben vetélytársunk megint csak a nyomunkba eredt, de megközelíteni minket csak 70-72-ig tudott. A hátralévő idő aztán a mi szánk íze szerint alakult, hiszen tovább hizlaltuk előnyünket, így a mérkőzés végén 74-82 arányú győzelmet arattunk.

KECSKEMÉTI KA – LEHEL KOSÁRSULI 74-82
(19-22, 18-14, 26-23, 11-23)
Kecskemét

Lehel Kosársuli: Szabó M. 15/3, Novák Á. 15, Kovács Á. 14, Répási R. 10/6, Csesznyik M. 8, Kaszás M. 6, Czimmer B. 4, Szőke P. 4, Vas-Teplán M. 2, Kovács V. 2, Nagy K. 2, Kraxner K. -.