Ismét adtunk egy negyed előnyt a MAFC-nak, s ők éltek is a lehetőséggel

Az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokság alsóházi rájátszásának negyedik fordulójában csapatunk a Gabányiban a MAFC vendége volt. Mi már korábban biztosítottuk jövő évi tagságunkat a legfelsőbb osztályban, míg a fővárosiak arcban vannak ezért a DEAC-cal és a Sopronnal. Számukra tehát csak egy eredmény volt elfogadható, a győzelem, s meg is szerezték azt.

Ahogy az alapszakaszbeli fővárosi, valamint az alsóházi rájátszás jászberényi mérkőzésén, úgy most is az első negyedben volt a legnagyobb a különbség a csapatok között. A mieink tompán, álmosan kezdtek, míg a MAFC játékosai sokkal jobban összpontosítottak és 10 perc alatt 14 pontos előnyre tettek szert. A mérkőzés ezen szakaszában a vendéglátók minden tekintetben jobbak voltak a mieinknél, akik a folytatásra „felébredtek” és elkezdtek kosárlabdázni. A második negyedet meg is nyertük öt ponttal, s így a nagyszünetre 9 pontos előnnyel vonulhattak a hazaiak (44-35).

A harmadik negyedben is folytattuk a felzárkózást, s fokozatosan csökkent is a különbség a két csapat között. Újabb hat pontot faragtunk a hátrányunkból (63-60), s teljesen nyílt volt a találkozó kimenetele a záró 10 perc előtt. Ezt is mi kezdtük jobban, 63-65-re már a mieink vezettek. Jött azonban egy 9-0-s hazai roham, s a 72-65-ös állást követően már csak futottunk az eredmény után. Végül a hazaiak 5 ponttal győztek, s a szezonbeli harmadik sikerüket ünnepelhették ellenünk a találkozó lefújását követően.

A szövetség honlapján a két edző a következőképpen értékelte a találkozón látottakat:

Garai Péter: Ez mindig olyan megmagyarázhatatlan, hogy nagyon jól kezdünk sok mérkőzést majd megbüntetjük magunkat. Át kell gondolnunk a cseréket, vagy rossz ütemben cserélünk, vagy rossz poszton. Kényszerűségből szoktunk általában változtatni, ami egyből megbosszulja magát. Ma rosszul reagáltunk le sok dolgot és ezzel feljött a Jászberény. Annak örülök hogy a magyarjaink – ez igaz a Jászberény magyarjaira is – rengeteg plusz energiát tudtak belevinni a mérkőzésbe, mint például Misek hárompontosa. A labdaszerzéseinkkel el tudtuk a végén dönteni a mérkőzést. Ebben a bajnokságban ez már kb a tizedik egylabdás mérkőzésünk. Gratulálok a Jászberénynek a bent maradáshoz, mi meg megyünk tovább, megpróbálunk nyerni Debrecenben és utána Sopronban is.

Nikola Lazic: Őszintén mondom nagyon csalódott vagyok ahogyan kezdtünk, szerintem ez el is döntötte a mérkőzést. A MAFC jó ritmusban kezdte a meccset, 20 pont volt a különbség. Mi abszolút ritmus nélkül játszottunk. 3 nappal ezelőtt nekünk volt egy fontos mérkőzésünk a Debrecen ellen, amivel bi bent maradtunk. Azt vártam hogy sokkal jobban fogunk játszani, fejben nem voltunk a pályán, a MAFC pedig sokkal több energiát tett bele a mérkőzésbe. Abszolút megérdemelten nyertek.

MAFC – JP Auto-JKSE 85-80 (27-13, 17-22, 19-25, 22-20)

MAFC: Hot 24/12, Fodor 14/12, Misek 9/3, Dukics 11/6, Cvetkovics 19/3. Csere: Lakosa 3, Peringer 2, Lakits 3.

JP Auto-JKSE: Nelson 22, Wallace 17/3, Rakics 14/6, Lucsics 12/3, Sejfic 6. Csere: Bazsó -, Kerpel-Fronius B. 4, Cseh 2, Molnár M. -.

Az alsóház másik mérkőzésén a DEAC vereséget szenvedett Sopronban, így még nem biztosította b bennmaradását.

Sopron KC – DEAC 91-84 (22-23, 24-20, 17-22, 28-19)

Az alsóház állása a 4. forduló után:

11. JP Auto-JKSE 11 gy 19 v
12. DEAC 10 gy 20 v
13. Sopron KC 8 gy 22 v
14. MAFC 8 gy 22 v

Szerdán este a felső- és a középházban is játszottak mérkőzéseket.

Felsőház

A listavezető Szolnoki Olaj KK megfosztotta hazai veretlenségétől a szombathelyieket, s ezzel nagy lépést tett afelé, hogy a középszakaszt is az élen zárja. A szolnokiak a harmadik negyedben szerzett előnyükből egyetlen pontnyit megtartottak a lefújásig, s nagy küzdelemben szerezték meg a két bajnoki pontot.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 85-86 (17-22, 26-19, 18-29, 24-16)

Az edzőváltás egyelőre nem hozott nagy változást a körmendieknél, akik Kecskeméten újabb vereséget szenvedtek. Pedig a félidőben még 7 ponttal a vendégek vezettek, ám a harmadik negyedet 13 ponttal a hazaiak nyerték, s innen már nem volt visszaút a körmendieknek.

KTE-Duna Aszfalt – Egis Körmend 89-80 (26-28, 15-20, 30-17, 18-15)