Ismét előny a Szolnoknál

Forrás: Kosársport Mkosz facebook

A bajnoki döntő harmadik mérkőzését csütörtökön, Szolnokon rendezték, s az Olaj KK jó játékkal megőrizte pályaelőnyét. Ezzel a szolnokiak egy győzelemre vannak már csak az aranyérem megszerzésétől.

A vártnál sokkal simább mérkőzésen szerzett ismét vezetést a párharcban a Szolnoki Olaj KK csapata a Falco ellen csütörtökön este hazai környezetben. A házigazdák minden tekintetben jobbak voltak ellenfelüknél, s ez az eredményben is tükröződött. Jól védekezett a szolnoki együttes, s támadásban is egyértelműen ellenfel fölé kerekedett. Feltűnő volt, hogy a vendégek milyen rosszul dobták az első félidőben a hárompontosokat, pedig ez az egyik erősségük.

Három mérkőzés után 2-1-re vezet a szolnoki csapat, azaz egy győzelemre került a bajnoki cím megszerzésétől. A negyedik mérkőzést viszont június 18-án, hétfőn Szombathelyen rendezik. s esélyt kap a házigazda Falco az egyenlítésre.

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89–70 (22–11, 21–22, 28–15, 18–22)

A legjobb pontszerzők: Perry 18/9, Milosevics 17/6, Browning 13/9, Vojvoda 13/3, Tóth Á. 13 ill. Perl 19/6, Boriszov 10/6, Váradi 10

A bajnoki döntő állása: 2-1-re vezet a Szolnoki Olaj KK