Kadett csapatunk nem tudott győzni hazai pályán

Kosársuli

2017.03.09-én a Fiú Kadett bajnokság rájátszásának újabb fordulójában Ménkű Tibor együttese a nyíregyháziakkal mérhette össze erejét hazai pályán.

Amely mérkőzés elején 10 pontot szereztek zsinórban a vendégek, mégis a mieink a 4. percre 7-10-re alakították az állást. A folytatásban ugyanakkor a nyíregyháziak lendülete megmaradt, akik előbb 10 egységre tornázták fel a különbséget (9-19), majd az etap végén már 10-23-ra vezettek.

A második negyed sem a mi szánk íze szerint alakult, mivel 4 perc elteltével 12-35-re húzott el tőlünk ellenfelünk. A továbbiakban próbáltunk közelebb jönni, ám a félidőig megmaradt a 23 pont a felek között (16-39).

Jöhetett a harmadik játékrész, ahol az etap derekára 20 egységre sikerült zárkóznunk (23-43), míg a szakasz végére további 4 pontot faragtunk hátrányunkból (38-54).

A befejező szakasz elején 3 perc után 42-56-ra jöttünk fel, viszont ezt követően a nyíregyháziak rendre jól fejezték be támadásaikat és 38. percben 46-64-re húztak el tőlünk. Csapatunk mindent megtett a következő percekben is, de legközelebb a nyíregyháziakhoz csak a mérkőzés végén tudtunk kerülni (58-66), így végül nagy küzdelemben vereséget szenvedtünk.

Fiú kadett – Rájátszás – Alsóház, Kelet – 2016/2017

Lehel Kosársuli – Nyíregyházi Sportcentrum KA/ A 58-66
(10-23, 6-16, 22-15, 20-12)
Jászberény

Jászberény: Kovács Á. 16/3, Rékasi B. 15, Tóth T. 13, Kaszás M. 8, Czimmer B. 4/3, Szőke S. 2, Tóth Á. -, Répási R. -, Horváth B. -.

Ménkű Tibor: Így nem lehet mérkőzést kezdeni. Érthetetlen volt az első félidei produkciónk. Sajnos a második 20 percben, az első 2 negyed alatt összeszedett 23 pontos hátrányt nem tudtuk ledolgozni. Ha hamarabb ébredünk, meglehetett volna ez a rendkívül fontos mérkőzés, de a sportban nincsen ha….

Ménkű Tibor együttesének következő mérkőzése ma este 19 órától lesz Jászberényben, ahol a Debreceni KA – DSI / A gárdája lesz az ellenfél.

A mérkőzés helyszíne a Gróf Apponyi Albert Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény.