Könnyebbnek indult, egylabdás meccs lett, de nyertünk

Kemény meccsre számítottunk a 15. fordulóban hazai pályán a Zalaegerszeg ellen, s bár három negyed után biztosan vezettünk, nagyon izgalmas lett a találkozó vége. A lényeg azonban az, hogy ezt a mérkőzést is nyertük, s továbbra is őrizzük harmadik helyünket a tabellán.

A két amerikai idegenlégiósunk betegség miatt alig edzett együtt a többiekkel, s nagy kérdés volt, hogy vajon mire lesznek képesek a ZTE ellen. Az már a bemelegítésnél is látszott, hogy Pitts fürgén mozog, míg Colemant sokkal jobban megviselte a kór. Ennek ellenére természetesen ő is vállalta a játékot, s bár nem ment neki úgy, ahogy azt tőle megszoktuk, de ő is küzdött, harcolt az újabb sikerért.

Ezúttal sokkal jobban kezdtünk, mint a legutóbbi mérkőzéseken. Alekszandrov két triplájára két ZTE dupla volt a válasz (6-4), majd Coleman és Pantelics sem rontott a büntetővonalról (10-4). Szabó Zsolt egy duplával és egy triplával jelezte, hogy jó formában van (10-9), de Pitts és Rakics jó távolija után ismét 7 pont volt a mieink előnye (16-9). Pantelics 2+1-gye után 19-11-nél Bencze Tamás időt kért, s a negyed hajrájában sikerült is a zalaegerszegieknek 5 pontra csökkenteni a hátrányukat (21-16). Nem változott a játék képe a második tíz percben sem. A 8-9 pontos előnyünket egészen az első félidő végéig tartottuk, s 41-33-as eredménnyel vonultak a nagyszünetre a csapatok.

A harmadik negyed elején Pitts triplájára Thompson egy duplával válaszolt, majd Pantelics talált közelről a gyűrűbe, s máris 11 pont volt az előnyünk (46-35). Agafonov is dobott egy közelit, ám jött rá a válasz: Pitts löbbölte a labdát a kosár fölé, s repült Coleman, hogy behúzza a gyűrűbe (48-37). Pitts újabb triplája után (51-38) pedig jött a zalaegerszegi időkérés. Úgy tűnt, hogy ez sem segít, hiszen Pantelics előbb kihagyott két büntetőt, majd bedobott egy triplát, s már 16 pont volt az előnyünk (56-40). A negyedet Papp duplája zárta, s így a záró 10 perc előtt 58-44-re vezettünk. Ekkor úgy tűnt, hogy nincs különösebben izgulni valónk, kezünkben az irányítás és simán behúzzuk az újabb győzelmünket. A sportban azonban az a szép, hogy szinte bármikor, bármi megtörténhet.

A záró negyedet 10 zalaegerszegi pont vezette fel. A mieink elbizonytalanodtak támadásban és védekezésben is sokat hibáztak, Nikola Lazics időkérése után Rakics 2+1-gye és Pitts triplája visszaállította a 10 pontos különbséget (64-54). A negyed közepén, 64-57-nél Ware kihagyott két büntetőt, de ennek ellenére a vendégek egy újabb triplával 64-60-ra zárkóztak. Alekszandrov triplája után 67-60-nál úgy tűnt, hogy nem marad izgalom a végére. Ám másfél perccel a rendes játékidő vége előtt Gulyás kosarával a ZTE két pontra csökkentette a hátrányát (68-66). Rakics duplájára fél perccel a játékidő lejárta előtt Szabó Zsolt egy távolival válaszolt, s máris 70-69 állt az eredményjelzőn. Mi elhibáztuk utolsó támadásunkat, míg a ZTE utolsó próbálkozása után a lepattanó Rakicsé lett. Már mindenki ünnepelte a 70-69-es hazai sikert, ám a játékvezetők videóztak és 0,4 másodpercre állították az órát, s Rakics dobhatott két büntetőt. Az elsőt elhibázta, s az lett volna a tuti nyerő, ha a másodikat is kihagyja, hiszen nem maradt volna ideje a vendégeknek támadásra. Rakics második büntetője jó lett, s a zalaegerszegiek azonnal időt kértek. A mi térfelünk felénél, oldalról hozhatták játéba a labdát, melyet Szabó Zsolt kapott meg, s dobása leperdült a gyűrűről. Így maradt a 71-69 az eredményjelzőn, azaz csapatunk megszerezte 10. győzelmét, s továbbra is harmadik a tabellán.

Egyetlen győzelmet sem kell magyarázni, de tanulni a győzelmekből is lehet. Ahogy nekünk is kell a ZTE elleni győzelemből. Egy három negyedig kézben tartott, már megnyertnek tűnő mérkőzésen sem szabad egyetlen pillanatra sem lazítani, mert a jelenlegi magyar mezőny nagyon kiegyenlített, s szinte bárki, bárkit le tud győzni akár idegenben is. A legfontosabb persze az, hogy sikerült egy újabb közvetlen vetélytársunkat legyőzni, s menetelünk tovább.

JP Auto-JKSE – Zalakerámia ZTE KK 71-69 (21-16, 20-17, 17-11, 13-25)

JP Auto-JKSE: Pitts 29/15, Rakics 11/3, Coleman 6, Alekszandrov 14/12, Pantelics 11/3. Cserék: Cseh -, Kerpel-Frónius –

Zalakerámia ZTE KK: Ware 13/3, Gulyás 2, Thompson 15, Szabó Zs. 18/12 , Agafonov 8. Cserék: Papp 11/3, Doktor -, Bagó 2

Kipontozódott: Thompson 37. perc, Gulyás 40. perc

A találkozót követő edzői nyilatkozatok:

Nikola Lazics: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, mert a Zalaegerszeg jól játszott, rajtunk pedig látszott, hogy betegségek miatt egész héten nem tudtunk teljes kerettel együtt dolgozni. Lassan támadtunk, sok eladott labdánk volt, nem játszottunk saját ritmusunkban. Ezzel együtt azt gondolom, hogy a mérkőzés összképét tekintve megérdemeltük a győzelmet. A bajnokság folytatásában viszont vissza kell találnunk a saját játékritmusunkra, hogy eredményesek lehessünk.

Bencze Tamás: – Gratulálok a Jászberénynek, de büszke vagyok saját csapatomra, mert 16 pontos hátrányból is sikerült visszajönnünk, s a végére egylabdás mérkőzést csinálnunk. Az első három negyedben sajnos nem védekeztünk olyan jól, mint ahogy azt terveztük, és ezt a Jászberény triplákkal büntette. A záró tízpercben védekeztünk jól, ezt kell következő mérkőzéseken még hosszabb ideig tennünk, s akkor eredményesebbek lehetünk. Fontos lesz, hogy a folytatásban már negyedik idegenlégiósunk is pályára léphet, s akkor reményeink szerint még erősebbek leszünk.

A 15. forduló további eredményei:

Naturtex-SZTE-Szedeák – Kaposvári KK 81-73 hosszabbítás után (17-19, 20-13, 17-16, 13-19, 14-6)

Falco-Vulcano Energia KC – Szolnoki Olaj KK 78-77 (19-26, 18-16, 18-16, 23-19)

Alba Fehérvár – EGIS Körmend 88-59 (21-19, 13-6, 24-13. 30-21)

Sopron KC – PVSK-VEOLIA 83-74 (25-16, 21-16, 20-19, 17-23)

SERCO-TF-BP – Atomerőmű SE 69-93 (18-14, 17-27, 21-27, 13-25)

DEAC – KTE-Duna Aszfalt 89-86 (28-19, 18-27, 20-22, 23-18)