Lehel Kosársuli: 1 győzelem, 1 vereség az Országos Serdülő Bajnokság legutóbbi két mérkőzésén

Szeptember 16-án, az Észak-Keleti Régió A csoportjában az Országos Serdülő Bajnokság Területi Alapszakaszának 1. fordulóját Jászberényben rendezték meg.

A mieinknek ezen a napon a miskolciakkal és a debreceniekkel kellett összemérni erejüket.

Az első összecsapáson ifjú kosarasaink a miskolciakkal néztek farkasszemet.

Amely találkozó első negyedét nagyszerűen kezdtük és 10 perc után 19-31-re húztunk el a Borsod-Abaúj-Zemplén megyeiektől.

Jó játékunk a második etapban is megmaradt, ezáltal a félidőig további 6 egységgel tudtuk megtoldani vezetésünket (34-52).

A szünetet követően aztán a miskolciak jöttek lendületbe és 5 pontot faragva hátrányukon 60-73-ra alakították az állást a befejező szakasz előtt.

Az utolsó periódusban a MEAFC Jezsuita kosarasai nagy felzárkózásba kezdtek, olyannyira, hogy az izgalmas ütközet 40. percében 87-87 állt az eredményjelzőn, amely után jöhetett a hosszabbítás.

Az extra játékidőben aztán csapatunk újra erőre kapott és nagyszerű akciókat bemutatva végül 96-99 arányban nyerte meg a mérkőzést.

MEAFC JEZSUITA – LEHEL KOSÁRSULI „A” 96-99
(19-31, 15-21, 26-21, 27-14, 9-12)
Jászberény

Pontszerzők: Halász P. 3, Takács B. 2, Halász G. 6, Fodor B 8, Czakó B. 19, Kocza B. 4, Zahalka M. 5, Kerek K. 11, Fülöp G. 2, Kovács Rékasi Sz. 2, Nagy Á. 35, Csabai B. 2.

A miskolciak után a debreceniek voltak a mieink újabb ellenfelei, amely összecsapás cseppet sem ígérkezett könnyűnek fiatal tehetségeink számára.

A meccs elején gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést a Debreceni KA „A” gárdájának játékosai, akik előbb 10 egység fölé tornázták a különbséget, majd az etap végére már 36-14-re léptek meg tőlünk.

Csapatunk próbált közelebb jönni, ám a Hajdú-Bihar megyeiek rendre jól fejezték be támadásaikat és a nagyszünetre egészen 125-26-ra növelték a vezetésüket.

A harmadik játékrész az előző kettőhöz képest kevesebb pontot hozott, ugyanakkor ezt a negyedet is a debreceniek nyerték meg, így 147-36-nál mehettek neki a felek az utolsó 10 percnek.

Amelyben együttesünk szintén mindent megtett, de ezzel együtt is a mérkőzés végén 142-48 arányú vereséget szenvedett.

DEBRECENI KA/A – LEHEL KOSÁRSULI „A” 142-48
(36-14, 53-12, 22-10, 31-12)
Jászberény

Pontszerzők: Fodor B. 10, Czakó B. 14, Kocza B. 4, Zahalka M. 6, Kerek K. 6, Kovács Rékasi Sz. 1, Nagy Á. 7.

Harkai Hunor így értékelte a két mérkőzést:”Serdülő A csapatunk az első mérkőzésen megmutatta karakterét, mivel ellenfelünk a miskolci MEAFC csapata fel tudott zárkózni az utolsó negyedben, de a hosszabbításban sikerült nyerni. A Debreceni KA/A régiónk kiemelkedő csapata, s ez miatt gratulálok a fiúknak, hogy az eredmény ellenére is küzdöttek az utolsó másodpercig a parkettán. Egy győzelmmel, és egy vereséggel maradunk továbbra is az Észak-Keleti Régió A csoportjában, ahol a 2. fordulóban október második hétvégéjén újabb két nehéz ellenfél vár ránk.”