Lehel Kosársuli: 1 győzelem, 1 vereség az U14-es Országos Bajnokságban

2018.03.11-én, vasárnap Miskolcon két mérkőzésen is pályára lépett a Lehel Kosársuli U14/B-s gárdája az Országos Bajnokságban.

Az első találkozón a házigazda miskolciakkal találkoztak Takács Martin edző kosarasai, ahol az összecsapás első negyede nekünk sikerült jobban, ennek következtében pedig 10 perc után 3 egységgel jártunk a MEAFC/B gárdája előtt (17-14).

A következő szakaszban aztán erőre kaptak a vendéglátók, akik előbb utolértek minket (20-20), majd a vezetést is magukhoz ragadva a félidőig egészen 27-38-ig húztak el tőlünk.

Az újabb etapban ugyanakkor Takács Martin tanítványai kapták el a fonalat, és 7 egységgel megnyerve ezt a játékrészt 51-55-re zárkóztak fel a befejező játékrész előtt.

Amely negyed aztán végig szoros játékot hozott, sőt az összecsapás 39. percében még 68-67-re mi vezettünk, azonban a végjátékban a miskolciak jól fejezték be akcióikat, így végül 68-73 arányú vereséget szenvedett csapatunk a mérkőzés végén.

LEHEL KOSÁRSULI/B – MEAFC/B 68-73

(17-14, 10-24, 24-17, 17-18)
Miskolc

Jászberény: Nagy Á. 31, Czakó B. 11, Kocza B. 9, Kerek K. 8, Zahalka M. 5, Takács B. 4, Fülöp G. -, Dobrovits A. -, Mondi Á. -, Halász P. -.

Javítási lehetőségre a következő mérkőzésen a nyíregyháziak ellen volt lehetősége együttesünknek.

Az összecsapást egy 6-2-es rohanással indította csapatunk, majd lendületünk a továbbiakban is megmaradt, olyannyira, hogy a negyed derekán már 14 pontosra hizlaltuk vezetésünket (18-4). Ehhez az előnyhöz további 13 egységet tettünk hozzá az etap végére, ezzel pedig 31-4-re léptünk meg a nyíregyháziaktól.

A folytatásban aztán nem változott a játék képe, Takács Martin fiai továbbra is uralták a mérkőzést, és a félidőre 51-14-re húztak el ellenfelüktől.

A harmadik 10 percben ismét a mi akaratunk érvényesült és az eddigi különbséget tovább növelve 77-20-ra alakítottuk az állást az utolsó negyed előtt.

Amely felvonás az előzőekhez képest kevesebb pontot hozott, ám ebben az etapban is 5 egységgel jobbak voltunk a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyeieknél, amelynek következtében 91-29-re nyertük meg a találkozót.

LEHEL KOSÁRSULI – NYKK EÖTVÖS “B” 91-29
(31-4, 20-10, 26-6, 14-9)
Miskolc

Jászberény: Nagy Á. 20, Kerek K. 16, Halász P. 12, Takács B. 8, Zahalka M. 8, Czakó B. 7, Kocza B. 6, Dobrovits A. 6, Berta K. 4, Fülöp G. 4, Mondi Á. -.

A nap krónikájához hozzátartozik, hogy csapatunk játékosa, Takács Benedek a mérkőzés napján ünnepelte a 13. születésnapját, akinek innen is utólag Boldog Születésnapot Kívánunk!