Lehel Kosársuli: 1 győzelem, 2 vereség az U14-es Országos Serdülő Bajnokságban

Az elmúlt hétvégén Körmenden rendezték az U14-es Országos Serdülő Bajnokság E csoportjának játéknapjait, ahol a házigazda Körmendi Törpördögök mellett, a Bajai Bácska FKE, valamint a Nyíregyházi Sportcentrum volt Treba-Kovács János tanítványainak az ellenfele.

2018.03.11-én, az első mérkőzésen a mieinknek a nyíregyháziakkal kellett szembenézniük. Az összecsapás első negyede szoros játékot hozott, de 10 percet követően a mieink vezettek minimális előnnyel (13-12).

A következő etapban ugyanakkor nagyon jó ritmust fogott csapatunk, és ezt a játékrészt 7 egységgel megnyerve egészen 27-19-re tudtuk növelni előnyünket a félidőig.

A harmadik szakasz újfent szorosabb játékot hozott, mégis ebben a felvonásban is 3 ponttal jobbnak bizonyultunk a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyeieknél, ezáltal pedig 45-34-ről jöhetett a folytatás.

Később a nyíregyháziak kaptak erőre, azonban együttesünk jól sáfárkodott az addig megszerzett előnyével, így végül a mérkőzés végén 61-53 arányú győzelemnek örülhettünk.

Lehel Kosársuli/A – Nyíregyházi Sportcentrum 61-53
(13-12, 14-7, 18-15, 16-19)
Körmend

Jászberény: Farkas M. 17/6, Baráth K. 13, Lékó K. 11, Pataki M. 7, Tóth B. 4, Göblyös B. 4, Tóth M. 3, Kis-Bakos M. 2, Fridvalszki S. -, Pernyész B. -.

Az újabb erőfelmérő később a Bajai Bácska FKE gárdája ellen következett.

Ez a találkozó nem kezdődött jól a mieink számára, mivel a bajaiak gyorsan magukhoz ragadták a kezdeményezést, és az első etap végére 9 pontos előnyt alakítottak ki (16-25).

A folytatásban igyekeztünk faragni hátrányunkon, mégis a Bács-Kiskun megyeiek lendülete a továbbiakban is megmaradt, ennek értelmében pedig 28-45-re nőtt a differencia a felek között a szünetre.

A harmadik 10 percben sem változott a játék képe sajnos, a bajaiak ebben a játékrészben is jól fejezték be támadásaikat, míg együttesünk próbált csökkenteni a különbségen, azonban három negyedet követően már 24 egységnyi hátrányban voltak Treba-Kovács János kosarasai (42-68).

A befejező szakaszban is mindent megtettek fiatal tehetségeink, ám csak 1 ponttal sikerült megnyernünk ezt a felvonást, így 53-78 arányban kaptunk ki az összecsapás végén.

Lehel Kosársuli/A – Bajai Bácska FKE 53-78
(16-25, 12-20, 14-23, 11-10)
Körmend

Jászberény: Farkas M. 14, Lékó K. 12, Kis-Bakos M. 10, Baráth K. 6, Tóth M. 5, Pataki M. 4, Göblyös B. 2, Gulyás D. -, Benke L. -, Tóth B. -, Fridvalszki S. -, Pernyész B. -.

Másnap a vendéglátó, a szombati napon a bajaik és a nyíregyháziak ellen is magabiztos győzelmet arató Körmendi Törpördögök együttese várt csapatunkra újabb ellenfélként.

Az összecsapás eleje nagy adok-kapokkal vette kezdetét, amelyből a körmendiek jöttek ki jobban, ennek okán az első negyedet követően 11 pontos körmendi vezetést mutatott az eredményjelző (24-13).

Az újabb 10 perc az előzőhöz hasonló játékot hozott, a Vas megyeiek ebben a szakaszban is tovább tudták hizlalni addig megszerzett előnyüket, így 20 perc után 48-19-re húztak el tőlünk.

A harmadik etap viszonylag kevés pontot hozott, Treba-Kovács János fiai igyekeztek közelebb kerülni ellenfelükhöz, ám a piros-feketék ebben a felvonásban is jó akciókat vezettek, ennek köszönhetően pedig 65-27-re tornázták fel a különbséget.

A záró játékrészben aztán újra egymásnak feszültek a felek, azonban hiába tett meg mindent csapatunk, végül ezt a felvonásban is 3 egységgel a hazaiak arattak győzemet, akik így 73-39-re nyerték meg a találkozót.

Körmendi Törpördögök – Lehel Kosársuli/A 73-39
(24-13, 24-6, 17-8, 25-22)
Körmend

Jászberény: Tóth M. 11, Lékó K. 10, Göblyös B. 6, Farkas M. 4, Pataki M. 4, Kis-Bakos M. 4, Benke L. -, Baráth K. -, Gulyás D. -, Tóth B. -, Fridvalszki S. -, Pernyész B. -.

A vasárnapi játéknap másik mérkőzésén a Bajai Bácska FKE gárdája 74-45-re bizonyult jobbnak a nyíregyháziaknál, együttesünk pedig összességében 1 győzelemmel és 2 vereséggel zárta a 2 napos küzdelmeket.