Lehel Kosársuli: 2 győzelem a megyei középiskolás bajnokságban

Kosársuli

Lo Elhadji Malick gárdája két mérkőzést is játszott az elmúlt napokban a megyei középiskolás bajnokságban.

A tegnapi napon hazai pályán fogadta a Lehel Kosársuli együttese a Szolnoki MÁV SE csapatát.

Az összecsapás elején 4 pontra tudtunk ellépni a vendégektől (6-2), amely különbséget a negyed végére is megtartottuk (14-10).

A folytatásban aztán 5 perc elteltével a szolnokiak vették át vezetést (19-23), ám a továbbiakban lendületbe jöttek a mieink, és egy 17-2-es rohanást produkálva 11 egységgel húztak el a félidőre a Szolnoki MÁV SE csapatától (36-25).

A harmadik szakaszban ugyanakkor ellenfelünk percei következtek, amely játékrészben 7 ponttal voltak jobbak a Tisza-partiak nálunk, így 49-45-ös jászberényi vezetésnél jöhetett az utolsó negyed.

Ahol a 35. percre minimálisra csökkent a mieink előnye (58-57), majd ezt követően felváltva vezettek a felek, de a végjátékban jól koncentráltunk és végül 64-63 arányú győzelemnek örülhettünk a mérkőzés végén.

LEHEL KOSÁRSULI – SZOLNOKI MÁV SE 64-63
(14-10, 22-15, 13-20, 15-18)
Jászberény

Jászberény: Pásztor D. 23/3, Sóskúti M. 14/6, Urbán K. 11, Gulyás L. 9/3, Borics B. 5/3, Nagy K. 2, Beszteri D. -, Pécsi Á. -.

Ezt megelőzően, 2017.03.21-én Szolnokon lépett pályára csapatunk, ahol az első negyedben gyorsan magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és az etap derekára 4-11-re húztunk el a hazaiaktól. Jó játékunk a későbbiekben is folytatódott, olyannyira, hogy a szakasz végén már 20 ponttal jártunk a szolnokiak előtt (5-25).

A második 10 perc aztán a vendéglátóknak sikerült jobban, akik ebben a játékrészben 3 egységet faragtak hátrányukon, de ezzel együtt is a mieink álltak jobban a félidőben (18-35).

A harmadik negyed elején jól sáfárkodtunk addig megszerzett vezetésünkkel, majd a szakasz végére 40-60-ra alakítottuk az állást.

A 4. etapban aztán nagyon elkaptuk a fonalat és ezt a játékrészt 17 egységgel megnyerve, végül 36-72-re nyertük meg a mérkőzést.

SZOLNOK PÁLFY – LEHEL KOSÁRSULI 36-72
(5-25, 13-10, 12-15, 5-22)
Szolnok

Jászberény: Czimmer G. 17, Pásztor D. 12, Urbán K. 11, Pécsi Á. 10, Sóskúti M. 7/3, Nagy K. 6, Gulyás L. 5/3, Beszteri D. 4.