Már egy győzelem is elég a bennmaradáshoz

Forrás: Kosársport Mkosz facebook

Az alsóházi rájátszás harmadik fordulójának egyik mérkőzését már szerdán lejátszották a csapatok. A Sopron hosszabbításban győzött a fővárosban a MAFC ellen, s ez azt jelenti, hogy a JP Auto-JKSE és a DEAC csapatának a hátralévő 4-4 mérkőzéséből elég egyet-egyet megnyerni, s akkor egyeneságon biztosítja a két gárda az NB I A-csoportban maradását.

Egy mérkőzés kivételével szerdán este folytatódott a rájátszás az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokságban. A felső-, a középső- és az alsóházban is rendeztek mérkőzéseket. Egyedül a JP Auto JKSE – DEAC találkozót rendezik később. Ezt a mérkőzést szombaton játsszák a csapatok a Bercsényiben.

A mieink tehát nem léptek pályára szerdán, de így is volt izgulni valónk, hiszen csoportunkban a MAFC a Sopron KC fogadta. Fővárosi siker esetén tovább bonyolódott volna a helyzet a négyes kvartettben, míg soproni győzelem esetén leegyszerűsödött volna számunkra is a folytatás. Nos, a jobbik eshetőség következett be, a soproniak hosszabbításban harcolták ki a győzelmet, s ezzel a mieink és a debreceniek is egyetlen győzelemre vannak attól, hogy a jövő szezonban is a legmagasabb osztályban szerepelhessenek. Erre pedig 4-4 mérkőzés áll mindkét együttes rendelkezésére. Azaz, nagyon közel kerültünk célunk eléréséhez.

Alsóházi rájátszás 3. forduló:
MAFC – Sopron KC 81-85 (19-19, 15-20, 20-18, 15-12, 12-16)

Középház

Megszületett az első idegenbeli győzelem a középház rájátszása során. A pécsiek Pakson nyertek, s ezzel lépéselőnybe kerültek a zalaegerszegiekkel, a kaposváriakkal és a paksikkal szemben is. A másik mérkőzésen hosszabbításban született hazai siker Kaposváron, ahol a Zalaegerszeg vendégszerepelt.

Felsőház

Bár jól kezdett, de végül nagy küzdelemben vereséget szenvedett Szolnokon a címvédő Alba Fehérvár együttese. Az Olaj ezzel megerősítette vezető helyét, míg a fehérváriak helyzetét rontja, hogy centerük, Lóránt Péter megsérült.
A játéknap másik mérkőzésén nem szakadt meg a körmendiek rossz sorozata. A Potocsnik-legénység hazai pályán kapott ki a Falco-tól.