Matro-PVSK Centenáriumi Kupa

Pécsen, a Lauber Dezső Sportcsarnokban szerdán és csütörtökön négy NB I/A-csoportos csapat mérkőzik meg a Matro-PVSK Centenáriumi Kupán.

A miskolci II. Szaniszló Sándor Emléktornán a harmadik helyet szerezte meg csapatunk a hét végén. Sok ideje nem marad a pihenésre a fiúknak, hiszen szerdán és csütörtökön már Pécsen lépnek újra pályára. A PVSK-VEOLIA centenáriumi kupáján négy, az NB I/A-csoportos, a bajnoki rajtra készülő együttes méri majd össze erejét. A házigazdák mellett a mieink és a szegediek, valamint az újonc Oroszlány lép pályára a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

Érdekesség, hogy a hét végén, az Orosz László Emléktornán a pécsiek és a szegediek már megmérkőztek egymással a harmadik helyért, és a találkozót Csirke Ferenc csapata nyerte 100-80-ra. Az oroszlányiak zárt kapus edzőmérkőzésen Sopronban játszottak és bár sokáig vezetett az újonc, a végén a soproniak örülhettek, akik 87-84-re nyerték meg a találkozót. Azaz, mind a négy együttes gőzerővel készül a bajnoki rajtra.

18.30 óra: az előző napi győztesek mérkőzése az 1. helyért

Az eredményhirdetés során különdíjat kap a torna legjobb játékosa és a torna legtöbb pontot szerző kosarasa is.