Megyei csapatunk remek győzelmet aratott a Szolnoki Old Stars KE ellen

Kosársuli

2017.02.21-én megyei csapatunk a Szolnoki Old Stars KE együttesével mérte össze erejét a bajnokság legutóbbi fordulójában.

Amely mérkőzés elején 2-6-ra húztunk el, amit a 3. percre tudott kiegyenlíteni a szolnoki legénység (6-6). Ezt követően aztán magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, s a negyed derekára 5 egységgel léptünk meg ellenfelünktől (11-16). A továbbiakban előnyünket 9 pontra is hizlaltuk (15-24), ám az etap végére 19-26-ra tudott megközelíteni minket a Szolnoki Old Stars KE gárdája.

A második szakasz elején 27-32-re jött fel ránk Angyal Richárd vezetőedző csapata, mégis ezután a mieink jöttek lendületbe, akik a 16. percre 33-43-ra alakították az állást. A szolnokiak ugyanakkor nem adták fel, és a szünetig egészen 46-48-ig sikerült felzárkózniuk.

Jöhetett a harmadik negyed, amelyben igazán szoros játékot láthattak a kilátogató szurkolók, ezt a 10 percet végül 1 egységgel ellenfelünk tudta megnyerni, viszont minimális különbséggel így is a Lehel Kosársuli fiataljai várhatták jobb helyzetből az utolsó negyedet.

Ahol percekig egymás nyomában loholtak a felek, majd 65-66 után lendületbe jött csapatunk és zsinórban 6 pontot szerezve 65-72-re növeltük előnyünket a 36. percre. A folytatásban aztán a szolnokiak 72-74-re faragták hátrányukat, de kosarasaink nem ijedtek meg, sőt nagyszerű védekezéssel, valamint remek támadás befejezésekkel egy 2-9 arányú rohanást bemutatva végül 74-85-re nyerték meg a mérkőzést.

Szolnoki Old Stars KE – Lehel Kosársuli 74-85
(19-26, 27-22, 14-13, 14-24)

Jászberény: Tóth T. 21/6, Kovács Á. 15/3, Rékasi B. 11, Vas-Teplán M. 6/6, Tóth Á. 6, Czimmer B. 6, Szmida P. 6/3, Kaszás M. 6, Kővári G. 2, Horváth B. 2, Szőke S. 2, Oláh M 2.

Ménkű Tibor: Gratulálok a csapatomnak, küzdős meccsen sikerült megszerezni a második győzelmet a felnőttek között.

Az U16-os Kadett együttes tagjaiból álló megyei csapatunk második győzelmének örülhetett ezzel a pontvadászat során.