Megyei csapatunk Karcagon aratott nagyszerű győzelmet

2018.02.22-én, Karcagon lépett pályára a Lehel Kosársuli gárdája a megyei bajnokság újabb fordulójában.

Az összecsapás első negyedében nagy adok-kapok vette kezdetét, 3 perc elteltével 6-6 volt az állás, majd a negyed derekán a mieink tudtak egy triplányi előnybe kerülni a hazaiakkal szemben (6-9). Ezt követően aztán a vendéglátók ragadták magukhoz a kezdeményezést, és egyhuzamban 5 egységet szerezve 11-9-nél már náluk volt a vezetés a 8. percben. Csapatunk ekkor egy büntetővel igyekezett csökkenteni hátrányán (11-10), ellenben a házigazdák újfent nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak és léptek el tőlünk 16-10-re, 1 perccel a játékrész vége előtt. Józsa Miklós fiai ennek ellenére nem ijedtek meg, és 8 pontot zsinórban termelve 16-18-ra fordították meg az állást, innen következhetett tehát az újabb etap.

Ahol 2 perc elteltével 16-25-re lógtunk meg a karcagiaktól, de Fodor Csaba tanítványai ezután nagyon elkapták a fonalat, és a szakasz 7. percében 29-26-nál már ők jártak előttünk 3 egységgel. Együttesünk ugyanakkor nem adta fel, és több jó akciónknak hála a szünetig sikerült visszavennünk a vezetést (31-32).

A harmadik felvonásban 3 perc után egalizáltak a pályaválasztók (34-34), azonban a következő percben egy 8-0-ás rohanást mutattak be kosarasaink, amivel 34-42-re húztunk el a hazaiaktól. Később megyebeli vetélytársunk 41-44-re kapaszkodott vissza, ezzel szemben a mieink a negyed további részében is jól fejezték be támadásaikat, ezáltal pedig 45-52-nél mehettünk neki a befejező szakasznak.

Amelynek elején kétszámjegyűre hizlaltuk előnyünket (47-59), majd a karcagiak fújtak riadót, és jöttek fel egészen 58-62-ig a 38. percben. Kiélezett végjátékra volt tehát kilátás, ám együttesünk ekkor 4 jó büntetőt tudott értékesíteni, aminek következtében 58-66-os jászberényi vezetést mutatott az eredményjelző a 39. percre. Ellenfelünk a hátralévő időben mindent megtett, de legjobban megközelíteni minket csak 6 egységig tudott (62-68), míg a mieink a hátralévő időben is koncentrált játékkal rukkoltak elő, így a mérkőzés végén végül 68-75 arányú győzelmet arattak.

Karcagi SE – Lehel Kosársuli 67-75