Megyei csapatunk mérlege: 1 győzelem, 1 vereség az elmúlt két mérkőzésen

3 nap alatt kétszer is hazai környezetben lépett pályára a Lehel Kosársuli gárdája a Megyei bajnokságban.

Először 2018.04.03-án, amikor is a Karcagi SE együttesével mérte össze erejét Józsa Miklós csapata.

Jászberényi kosárral kezdődött az összecsapás (2-0), majd a vendégek értékesítettek két duplát, ezáltal 2-4-nél már náluk volt az előny. Ennek ellenére a következő percekben egy 5-0-ás rohanást mutattak be a mieink (7-4), ám a karcagiak gyorsan egalizálni tudtak (7-7). A negyed derekán aztán 9-9 után 15-11-re léptünk meg Fodor Csaba fiaitól, azonban megyebeli riválisunk nem adta fel és az etap végére sikerült megfordítania az állást (19-21).

Az újabb szakasz viszont rémálomszerűen kezdődött számunkra, mivel 2 perc elteltével 22-30-ra lógtak meg előlünk a karcagiak. Szerencsére nem ijedtünk meg, és több nagyszerű akciót bemutatva a 14. percre már utol is értük a vendégeket (31-31). Lendületes, jó játékunk a következő percekben is megmaradt, olyannyira, hogy a 17. percben 9 egységgel már mi jártunk vetélytársunk előtt (42-33). Ehhez az előnyhöz a szünetig további 9 pontot tettünk hozzá, ennek köszönhetően a félidőben 55-37-re vezettünk.

A harmadik etapban sem változott a játék képe, a mieink ebben a 10 percben is jó ritmusban játszottak, ennek okán a 25. percben pedig már több, mint 20 egység volt a felek között (65-43). Ez a különbség a játékrész végéig számottevőleg nagyon nem változott, 75-52-nél jöhetett ezzel a befejező negyed.

Ahol 5 perc után még mindig 20 ponttal vezettünk megyebeli riválisunk előtt (83-61), majd a hátralévő időben is jól sáfárkodtunk addig megszerzett előnyünkkel, így végül 95-76 arányú győzelmet arattunk a mérkőzés végén.

Lehel Kosársuli – Karcagi SE 95-76
(19-21,36-16,20-15,20-24)
Jászberény

Jászberény: Vas-Teplán M. 27/12, Szabó M. 19/9, Kovács V. 18/6, Kaszás M. 10, Csesznyik M. 10, Kraxner K. 9, Czimmer B. 2, Madarász D. -, Janusek D. -.

2 nappal később ismét Jászberényben fogadta a Lehel Kosársuli csapata a Ceglédi KE II együttesét a Megyei Bajnokság újabb fordulójában.

Az összecsapás legelső akcióját a ceglédiek értékesítették (0-2), amire a mieink két remek támadással válaszoltak (4-2). Ezután sokáig felváltva vezettek a felek, majd 13-9 után 6 pontot tudtak szerezni a vendégek, amivel 13-15-re alakították az állást a 7. percben. Később egyenlítettünk (15-15), ám a játékrész vége Kalmár Bálint kosarasainak sikerült jobban, 15-19-nél ért véget ezzel az első etap.

A második felvonásban újra ellenfelünk nyomába eredtünk, de 5 perc elteltével még egy triplányi differencia volt a két gárda között (24-27). A folytatásban ugyanakkor nagyon elkapták a fonalat a ceglédiek, akik jó támadás befejezésekkel a félidőig egészen 11 pontig növelték előnyüket (26-37).

A harmadik 10 perc szoros játékot hozott, ám 4 percet követően csak 34-41-ig sikerült zárkóznunk. A továbbiakban aztán ellenfelünk újra kétszámjegyűre tornázta a különbséget, ennek értelmében pedig 37-51-ről indulhatott az utolsó szakasz.

Amelyben 5 perc után 10 ponton belülre jöttünk (45-53), ugyanakkor ennél közelebb kerülnünk a vendégekhez a későbbiekben sem sikerült, és bár mindent megtettünk a következő percekben is, végül 13 egységgel maradtunk alul a találkozó végén (53-66).

Lehel Kosársuli – Ceglédi KE II. 53-66