Megyei csapatunk Tiszakécskén aratott remek győzelmet

2018.02.09-én, a Megyei Felnőtt bajnokság újabb játéknapján Tiszakécskén volt jelenése a Lehel Kosársuli gárdájának.

A mérkőzés első kosarát a hazaiak szerezték (2-0), amire válaszként a mieink zsinórban 7 ponttal feleltek (2-7). Ezt követően 6-7-re zárkóztak fel a tiszakécskeiek a negyed 5. percére, azonban nem ijedtünk meg, és 2 perc múlva már újfent 5 pontra állítottuk vsisza a különbséget (8-13). Előnyünket a játékrész végéig tovább tudtuk hizlalni, ezáltal az első 10 perc 11-22-nél ért véget.

A második etap elején nagy adok-kapok vette kezdetét, amiből csapatunk jött ki jobban, olyannyira, hogy a 14. percben 15-27-re húztunk el a vendéglátóktól. Ezután 8 egységre faragták hátrányukat a Bács-Kiskun megyeiek (24-32), ugyanakkor a szakasz vége nekünk sikerült jobban, mivel egyhuzamban egy 10-0-ás sorozatot produkáltunk, így a félidőben 24-42-es jászberényi vezetést mutatott az eredményjelző.

A harmadik negyedben négy perc után 20 ponton felülre tornáztuk a differenciát (28-49), majd a későbbiekben is jól fejeztük be támadásainkat, ennek következtében az utolsó etap előtt 37-61-nél nézhettek egymás szemébe a felek.

A befejező szakaszban riadót fújtak a Bács-Kiskun megyeiek és a negyed derekára 42-63-ra kapaszkodtak vissza. Józsa Miklós fiai azonban ismét nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak és remek játékuknak köszönhetően végül magabiztosan 52-80-ra nyerték meg az összecsapást.

Tiszakécske VSE – Lehel Kosársuli 52-80