Megyei csapatunknak nem sok hiányzott a győzelemhez

Kosársuli

Megyei csapatunk szerdán a Szolnoki Máv SE gárdáját fogadta hazai pályán a bajnokság legutóbbi fordulójában.

Amely összecsapás elején zsinórban nyolc egységet szereztek a szolnokiak (0-8), mégis a mieink a 7. percre 2 pontra faragták hátrányukat (6-8). Ez a differencia a negyed végére is megmaradt, 12-14-ről jöhetett a második etap.

Ahol rögtön átvettük a vezetést (15-14), később a játékrész derekán pedig 4 ponttal jártunk a vendégek előtt (21-17). A továbbiakban aztán ellenfelünk percei következtek, akik előbb utol is értek minket, majd ezt a szakaszt is 2 egységgel megnyerve, egészen 26-30-ra növelték előnyüket a szünetre.

A harmadik negyedben 3 perc elteltével egy kosárnyi különbségre zárkóztunk fel (33-34), ám a szolnokiak újra magukhoz ragadták a kezdeményezést és a 26. percre 36-42-re léptek meg tőlünk. Próbáltunk közelebb jönni, ám az etap végén még mindig Acsay Attila alakulata vezetett 46-54-re.

A befejező szakaszt jó ritmusban kezdtük, előbb 5 perc után 5 egységre csökkentettük hátrányukat (54-59), majd a játékrész 39. percében a vezetést is átvettük (62-61). A hátralévő időben aztán a szolnokiak tudtak értékesíteni egy duplát, míg a mieink nem tudtak betalálni, így végül 62-63 arányú vereséget szenvedtünk egy igazán kiélezett mérkőzésen.

LEHEL KOSÁRSULI – SZOLNOKI MÁV SE 62-63
(12-14, 14-16, 20-24, 16-9)
Jászberény

Jászberény: Rékasi B. 18, Vas-Teplán M. 15/6, Tóth T. 9, Kovács Á. 7, Tóth Á. 6/6, Oláh M. 5, Horváth B. 2, Szmida P. -, Szőke S. -, Czimmer B. -.