Nagy csatában kapott ki 6 ponttal a Lehel Kosársuli együttese a Megyei Felnőtt Bajnokság Döntőjének első mérkőzésén

A tegnapi napon került megrendezésre a Megyei Felnőtt Bajnokság fináljénak első mérkőzése, ahol a Lehel Kosársuli a Szolnoki Baglyok SE otthonában lépett pályára.

Az összecsapást nagyszerűen kezdték a mieink, akik nagyszerű akciókkal 7 pontos előnyt alakítottak ki ellenfelükkel szemben az első negyed után (22-29).

A második szakasz ugyanakkor szoros játékot hozott, amelyet 1 egységgel a vendéglátók nyertek meg, ezáltal a félidőben 44-50-es jászberényi előnyt mutatott az eredményjelző.

A harmadik 10 percben aztán a hazaiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, akik jó támadás befejezésekkel előbb utolértek minket, majd a vezetést is átvették a befejező perióuds előtt (72-68).

Az utolsó játékrészben ismét nagy elánnal feszültek egymásnak a felek, a mieink mindent megtettek, de végül 93-87 arányú vereséget szenvedtek a találkozó végén.

Szolnoki Baglyok SE – Lehel Kosársuli 93-87
(22-29, 22-21, 28-18, 21-19)
Szolnok

Lehel Kosársuli: Répási R. 19/12, Nyíri D. 16/6, Szőke S. 14, Novák Á. 14, Mondi R. 9, Kovács Á. 6/3, Vas-Teplán M. 5/3, Szabó M. 4.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Szolnoki Baglyok SE javára.

A következő mérkőzés június 5-én 19:30 órától Jászberényben, a Bercsényi úti Sportcsarnokban lesz.