Pécsi sikerrel kezdődött a 20. forduló

Forrás: Kosársport Mkosz facebook

Az egy héten át tartó 20. forduló első mérkőzését szerdán este Pécsen rendezték. Számunkra sem volt mellékes, hogy a legutóbb általunk legyőzött pécsi csapat mire megy hazai környezetben a MAFC-cal. Nos, Dukicsék 24 pontos győzelemmel vágtak vissza az őszi 30 pontos vereségért a fővárosiaknak.

Közvetlen vetélytársunk, a MAFC a Zalaegerszegtől hazai pályán elszenvedett vereség után. Pécsen próbált szerdán este javítani. A legjobb 8 közé igyekvő pécsiek pedig a jászberényi vereség után szerettek volna örömet okozni szurkolóiknak.

Nos, a találkozó első negyedében fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a félidőig a hazaiak 10 pontos előnyre tettek szert (50-40). Az előnyt a pécsiek a harmadik tíz percben megduplázták, s ezzel el is dőlt a találkozó sorsa (72-52). A vége 24 pontos hazai siker lett