Remekeltek a serdülők hazai pályán

November 16-án, szombaton az Országos Serdülő Bajnokság területi 3. fordulójában hazai pályán, a Gróf Apponyi Albert Általános Iskola tornatermében lépett pályára a Lehel Kosársuli/A csapata.

Nagyszerűen sikerült fiataljaink számára az Országos Serdülő Bajnokság területi 3. fordulója. Hazai környezetben fogadtuk ellenfeleinket, akik közül csak két csapat érkezett meg a négycsapatos tornára. A BKG Prima Akadémia Hajdú U14A nem érkezett meg, így az NYKK-Eötvös/A együttese játék nélkül került a torna döntőjébe. A másik ágon viszont a mieinknek MEAFC ellen játszania kellett.

A miskolciak ellen az első negyedben ismerkedett ellenfelével csapatunk (15-18), majd a második negyedben már mindent beleadott és a félidőre 10 pontos előnnyel mehettek fiataljaink (38-28). A nagyszünet után ismét egy kiegyenlített tíz perc következett, a miskolciak hárommal csökkenteni tudták a különbséget (59-52). A záró negyedben azután ismét a második tízperces formáját hozta csapatunk és biztosan, 16 pontos különbséggel győzte le a miskolciakat.

Lehel Kosársuli/A – MEAFC 82-66 (15-18, 23-10, 21-24, 23-14)

A Lehel Kosársuli/A pontszerzői: Durucz D. 26, Janusek M. 15, Csabai B. 12, Horti B. 12, Koczka R. 11, Sárközi Zs. 2, Tóth A. 2, Balázs H. 2

A döntőben az NYKK-Eötvös/A ellen mérkőztek meg ifjú kosarasaink, akik ezt a mérkőzést is győztesen zárták és megszerezték a torna első helyét. Igaz, az első negyedben ezúttal is álmosan kezdtek a fiúk és az ellenfél szerzett előnyt (10_15), ám a folytatásban egyetlen percig sem volt kétséges, hogy melyik csapat nyeri a találkozót. A félidőben már nálunk volt az előny (38-21). A különbség pedig a második félidőben folyamatosan nőtt, s végül 33 pont lett a különbség a két csapat között a találkozó végére.

Lehel Kosársuli/A – NYKK-Eötvös/A 80-47 (10-15, 28-6, 19-12, 23-14)

A Lehel Kosársuli/A pontszerzői: Csabai B. 12, Janusek M 12, Koczka B. 12, Durucz D. 11, Horti B. 7, Lékó Zs. 6, Halaj V. 5 Sárközi Zs. 4, Tóth A. 4, Erős B. 2, Czékmán K. 2.