Teljes a tabella

Forrás: Kosársport Mkosz facebook

Szombaton és vasárnap lejátszották azt a három, a 18. fordulóból elhalasztott mérkőzést, amellyel teljessé vált a tabella az alapszakasz utolsó hat fordulója előtt.

Szombaton két, vasárnap egy mérkőzést pótoltak a 18. fordulóból, amikor nemzetközi kupakötelezettség miatt maradtak el mérkőzések az NB I-es férfi kosárlabdabajnokságban. E három találkozóval teljes lett a tabella az alapszakasz utolsó hat fordulója előtt.

Szombaton a Szolnok Paksra, a Pécs Székesfehérvárra látogatott. Mindkét találkozón érvényesült a papírforma. A Szolnok pillanatnyi esélyt sem adott a paksiaknak, az első perctől kezdve irányította a játékot a vendégcsapat, s fokozatosan növelve előnyét végül 33 ponttal nyert idegenben is a listavezető.

Atomerőmű SE – Szolnoki Olaj KK 57–90 (14–22, 17–27, 16–16, 10–25)

Székesfehérváron az Alba Fehérvár egyértelmű esélyesnek számított a pécsiek ellen. A vendégek az első félidőben meglepték a bajnokot, s a nagyszünetben még vezettek, ám fordulás után az Alba a harmadik negyedben alaposan megszórta ellenfelét. Nem változott a játék képe a záró tíz percben sem, s a bajnoki cím védője végül 21 ponttal győzte le ellenfelét.

Alba Fehérvár – Pécsi VSK-VEOLIA 92–71 (20–20, 14–19, 32–15, 26–17)

Vasárnapra a Falco – Körmend rangadó maradt. A hazai pályán veretlen szombathelyiek ellen a körmendiek végig partiban voltak. Az első negyedet a hazaiak, a másodikat és a harmadiket a vendégek nyerték, s a mindent eldöntő negyedik negyed előtt még 61-57-re a vendégek vezettek. A házigazdák azonban szurkolóik támogatásának köszönhetően is fordítani tudtak és 4 ponttal legyőzték riválisukat. Ezzel a szombathelyiek beérték a tabellán a körmendieket.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Egis Körmend 83–79 (23–16, 15–21, 19–24, 26–18)

A 20. forduló után az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokság állása: