U14/B-s csapatunk idegenben aratott remek győzelmet

2018.02.17-én, Salgótarjánban a MEAFC “B” gárdájával mérte össze erejét a LEHEL Kosársuli U14/B-s együttese az Országos Serdülő Bajnokság újabb fordulójában.

A két alakulat legutóbbi ütközete a MEAFC “B” 53-50-es győzelmét hozta, így volt miért visszavágni a mieinknek.

Miskolci ponttal indult a mérkőzés (0-2), amire egy duplával sikerült válaszolunk (2-2). Ezután felváltva vezettek a felek, majd 6-6 után minimális különbséggel léptek el tőlünk a pályaválasztók a 6. percben (10-8). A negyed második felében azonban Takács Martin edző játékosai 8 pontot szereztek egyhuzamban (10-16), ezáltal pedig az első felvonás végén már a mieink jártak 6 egységgel a vendéglátók előtt.

Az újabb etap során aztán villámrajtot vettek a Borsod-Abaúj-Zemplén megyeiek és 3 perc elteltével előbb 2 pontra zárkóztak fel (17-19), később pedig a vezetést is átvették (21-20). A következő percekben tovább nőtt a különbség a két gárda között, így a szünetben 29-24-es hátrányban voltak fiataljaink.

A harmadik 10 percet két jó miskolci akció nyitotta (33-24), azonban ezt követően nagyon elkapták a fonalat Takács Martin tanítványai, és 13 pontot egyhuzamban termelve előbb egalizáltak, majd a vezetést is magukhoz ragadták (33-37). 2 perc volt még ekkor hátra a szakaszból, ugyanakkor a továbbiakban mindkét oldalon jól céloztak a csapatok, így 37-41-nél jöhetett a befejező negyed.

Amelyben a Borsod-Abaúj-Zemplén megyeiek 3 perc után utolértek minket (42-42), de ifjú tehetségeink újfent erőre kaptak és nagyszerű játékkal 42-52-re alakították az állást a 38. percre. Ezek után már csak egy kosár esett az összecsapáson, így végül a mieink pompás 44-52 arányú győzelmet arattak a mérkőzés végén.

Az összecsapás krónikájához tartozik, hogy a MEAFC “B” csapat játékosai 2004-2005-ös évben született ifjoncokból állnak, míg a mieink csak 2005-ben született gyerekekből.

MEAFC “B” – LEHEL KOSÁRSULI 44-52
(10-16, 19-8, 8-17, 7-11)
Salgótarján

Jászberény: Nagy Á. 18, Kocza B. 11, Czakó B. 7, Kerek K. 6, Fülöp G. 5, Fodor B. 3, Zahalka M. 2, Tóth B. -, Takács B. -, Halász P. -.

Kipontozódott: Zahalka M.