U16-os csapatunk ismét két győzelmet szerzett

Kosársuli

2016.10.27-én Salgótarjánban lépett pályára dupla meccsen a LEHEL Kosársuli U16-os együttese a Fiú Regionális bajnokságban.

Az első mérkőzést nagyszerűen kezdtük, 11-2-re húztunk el ellenfelünktől 3 perc után, majd a negyed derekán már 15-4 arányban is vezettünk, az etap végére pedig 20 ponttal jártunk a salgótarjániak előtt (24-4).

A második negyed pontszegény játékot hozott, ám a kék-fehéreknek ezt a 10 percet is sikerült 2 ponttal megnyerni, 32-10-nél mehettek a félidőre a csapatok.

A harmadik negyed az előzőhöz hasonló játékot hozott, ezt a játékrészt döntetlennel zárták az együttesek, ám az utolsó negyed előtt így is magabiztosan tartották előnyüket a jászberényiek (40-18).

A záró etap aztán a salgótarjániaknak sikerült jobban, három egységet tudtak faragni ekkor hátrányukból, de a mieink így is 43-24 arányban diadalmaskodtak az első összecsapáson.

LEHEL KOSÁRSULI – SALGÓTARJÁNI KI 43-24
(24-4, 8-6, 8-8, 3-6)
Salgótarján
Pontszerzők: Kovács Á. 17/3, Kaszás M. 7, Tóth Á. 6, Horváth B. 4, Czimmer B. 2, Oláh M. 2, Kövér Á. 2, Tóth T. 2, Rékasi B. 1.

A második mérkőzésünket az elsőhöz hasonlóan lendületesen kezdtük, méghozzá egy 0-5 arányú sorozattal. Ezt követően a Nógrád megyeiek 3 pontig zárkóztak fel (4-7), ám újból erőre kaptunk, amely által 6-16 arányú előnyt szereztünk az etap végére.

Jó játékunk a második negyedben is megmaradt, igaz a negyed felénél 8 egységre zárkóztak fel a salgótarjániak (10-18), mégis az ezt követő időszakban újra magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, amivel 10-25-re alakítottuk az állást a szünetre.

A harmadik etapban még nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltunk, ahol az összecsapás 23. percére már több, mint 20 egységgel vezettünk a pályaválasztók előtt (10-31), majd a továbbiakban még 5 pontot tettünk hozzá addigi előnyünkhöz, így 16-42-ről jöhetett a folytatás.

Amely játékrészben a salgótarjániak akarata érvényesült, 8 egységet faragtak hátrányukon, de utolérniük nem sikerült a mieinket, akik végül 32-50-re nyerték meg a második mérkőzést is.
SALGÓTARJÁNI KI – LEHEL KOSÁRSULI 32-50
(6-16, 4-9, 6-17, 16-8)
Salgótarján
Pontszerzők: Tóth T. 15, Kovács Á 13/6, Vas-Teplán M. 8, Kaszás M. 6, Czimmer B. 2, Tóth Á. 2, Oláh M. 2, Kővári G. 2.