U18-as csapatunk ezüstérmet szerzett

Január 14-én Szolnokon rendezték a Regionális Junior Fiú Bajnokság Keleti Döntőjét, ahol a Lehel Kosársuli U18-as gárdája is érdekelt volt.

A mieinken kívül, a Szolnoki Olaj KK, a Miskolci EAFC/A, illetve a Szerencs VSE csapatai küzdöttek a továbbjutást jelentő első helyért.

A Lehel Kosársuli a döntőbe jutásért a Szerencs VSE-vel mérte össze erejét, amely mérkőzés nagy küzdelmet hozott.

Józsa Miklós edző fiai egy negyed után 2 ponttal vezettek ellenfelünk ellen (11-9), majd a második etapban ehhez az előnyhöz további 6 egységet hozzátéve 8 pontos előnyt harcoltak ki a félidőre (30-22).

A harmadik szakasz aztán szorosabb játékot hozott, ám ezt a 10 percet is csapatunk nyerte meg minimális különbséggel, így 44-35-nél nézhettek egymás szemébe a felek a befejező játékrész előtt.

Amely aztán a szerencsieknek sikerült jobban, akik bár 9 pontot faragtak hátrányukon ebben a negyedben, azonban ezzel együtt is 52-49-re győztek a mieink, és jutottak ezzel a fináléba.

Lehel Kosársuli – Szerencs VSE 52-49
(11-9, 19-13, 14-13, 8-17)

Jászberény: Kovács 16/12, Kaszás 10, Kraxner 7, Novák 7, Répási 5/3, Szabó 5/3, Vas-Teplán 2, Csesznyik -, Szőke -.

A másik ágon: Miskolci EAFC/A – Szolnoki Olaj KK 47-75 (11-20, 10-21, 14-12, 12-22)

A 4 együttes közül a keresztjátékot követően a két győztes jutott a döntőbe.

A döntőben aztán megyei riválisunk, a Szolnok volt az ellenfelünk.

Az első negyed kiélezett játékot hozott, amely után 3 egység hátrányban volt Józsa Miklós együttese (15-12). A második 10 percben próbáltunk zárkózni, ám ellenfelünk tudott lendületbe jönni és a félidőre tovább növelte vezetését (36-24).

A harmadik 10 percben aztán 2 pontot csökkentettünk a különbségen, ezáltal 52-42-ről jöhetett az utolsó szakasz.

Ahol nagyon elkaptuk a ritmust, majd utolértük a szolnokiakat, de az utolsó negyed végül 61-61-es állásnál ért véget, ezt követően pedig következhetett a hosszabbítás.

Az extra játékidő ugyanakkor sajnos nem nekünk sikerült jobban, a mieink mindent megtettek, de végül 73-64 arányú vereséget szenvedtek a mérkőzés végén, amivel a második helyen végzett csapatunk a 4 csapatos küzdelemben.

Szolnoki Olaj KK – Lehel Kosársuli 73-64
(15-12, 21-12, 16-18, 9-19, 12-3)

Jászberény: Kaszás 26/6, Novák 14, Répási 6/3, Kovács 5, Kraxner 4, Szőke 4, Szabó 3/3, Vas-Teplán 1, Csesznyik 1.

Kipontozódott: Szabó.

A 3. helyért: Miskolci EAFC/A – Szerencs VSE 49-55 (17-16, 8-17, 12-13, 12-9)