U20: 2 vereség az elmúlt két fordulóban

U20-as együttesünk szerdán Kecskeméten, míg tegnap hazai környezetben a szegediek ellen lépett pályára.

A kecskeméti összecsapást a hazaiak kezdték jobban, akik rögtön a mérkőzés elején egy 9-2-es rohanást produkáltak, majd a mieinknek sikerült 13-7-re felzárkózni az 5. percre. Ekkor azonban újra lendületbe jöttek a Bács-Kiskun megyeiek, és a 7. percre 21-9-re húztak el tőlünk. A játékrész végére ugyanakkor 10 egységen belülre tudtunk visszajönni, ezáltal 25-17-nél ért véget az első etap.

A folytatás ugyanakkor nem a mi szánk íze szerint alakult, a vendéglátók nagyon elkapták a fonalat, amelynek következtében 5 perc elteltével 39-19-re lógtak meg előlünk. Ezt követően próbáltunk faragni hátrányunkon, ám lila-fehéreknek rendre mindenre volt válaszuk, így 55-29-nél mehettek a csapatok a szünetre.

A harmadik szakaszban sem a mi akaratunk érvényesült sajnos, a kecskemétiek továbbra is jó ritmusban játszottak, a 25. percre pedig már 31 egységgel jártak előttünk (63-32). Lo Elhadji Malick tanítványai igyekeztek csökkenteni a különbségen, ám a Bács-Kiskun megyeiek lendülete a későbbiekben sem tört meg, ezzel pedig 77-36-nál fordulhattak a felek a befejező 10 percre.

Amely negyedben tovább nőtt a differencia az együttesek között, csapatunk mindent megtett, de végül 96-47 arányú vereséget szenvedett a találkozó végén.

KTE-Duna Aszfalt U20 – JP Auto – JKSE U20 96-47
(25-17, 30-12, 22-7, 19-11)
Kecskemét

Jászberény: Novák Á. 12, Kovács Á. 12, Szigedi B. 10, Szabó M. 4, Kaszás M. 4, Ország B. 3/3, Répási R. 2, Urbán R. -, Beszteri D. -, Babucs N. -, Andó B. – , Gulyás L. -.

Javítási lehetőségre 3 nap múlva volt lehetősége Lo Elhadji Malick játékosainak, akik a tegnapi napon a felnőtt mérkőzés előtt mérték össze erejüket a szegediekkel.

Amely ütközet jászberényi kosárral vette kezdetét (2-0), majd ellenfelünk zsinórban szerzett 14 egységet, amivel 2-14-re alakította az állást. Ekkor Lo Elhadji Malick vezetőedző időkéréssel igyekezett megtörni a vendégek lendületét, akik azonban a következő percekben sem lassítottak a tempón, ennek értelmében pedig 8-23-ról jöhetett az újabb felvonás.

A második szakaszban aztán továbbra is lendületben maradtak a szegediek, 4 perc után pedig 20 egység fölé tornázták a különbséget (11-33). Lo Elhadji Malick fiai igyekeztek közelebb kerülni vetélytársukhoz, ám a Csongrád megyeiek a későbbiekben is jól fejezték be akcióikat, ennek okán 19-49-nél ért véget a második etap.

A harmadik 10 perc az előző kettőhöz képest szorosabb játékot hozott, ám a negyed derekán még mindig 30 pont volt a felek között (30-60). Csapatunk próbált zárkózni, ám ezután a Szedeák kosarasai további 6 egységet tettek hozzá addigi vezetésükhöz, ennek értelmében pedig 40-76-ról indulhatott az utolsó negyed.

Amely etap sajnos ismét nem rólunk szólt, a szegediek újfent erőre kaptak és ezt a játékrészt is megnyerve végül 48-99 arányú győzelemnek örülhettek a mérkőzés végén.

JP Auto – JKSE U20 – Naturtex-SZTE-Szedeák U20 48-99
(8-23, 11-26, 21-27, 8-23)
Jászberény

Jászberény: Kaszás M. 11/3, Novák Á. 9, Répási R. 8/3, Harnos P. 7/3, Szigedi B. 6, Lőrincz M. 4, Szabó M. 3, Kovács Á. -, Andó B. -, Babucs N. -, Ország B. -, Urbán R. -.