U20-as csapatunk hazai pályán aratott nagyszerű győzelmet

Kosársuli

Lo Elhadji Malick együttese a felnőtt mérkőzés előtt lépett pályára szerdán.

Amely összecsapás a mi pontjainkkal vette kezdetét (2-0), ám a vendégek 5 pontot tudtak szerezni zsinórban, amivel 2-5-re léptek el a 2. perc végére. Igyekeztünk zárkózni, a vezetést átvennünk mégis csak a 4. percben sikerült (8-7). Ezt követően viszont a Csongrád megyeiek ragadták magukhoz a kezdeményezést, míg a mieink próbáltak ellenfelük nyomában maradni. A játékrész 8. percében jártunk, amikor 12-15 után elkapták a ritmust Lo Elhadji Malick vezetőedző fiai, akik előbb egalizáltak (16-16), majd egy 5-2-es arányú rohanást produkálva a vezetést is átvették (21-18).

A második szakaszban 5 perc elteltével 1 egységre csökkentette a különbséget Milenko Topics alakulata (27-26), majd a 18. percben 30-30-nál már egálról folytathatták a felek. Ekkor azonban 3 támadást is nagyszerűen fejezett be csapatunk, míg a védekezésünk nagyszerűen összeállt, így 37-30-ra léptünk meg a Szedeák gárdájától a szünetre.

A harmadik negyedben tovább növeltük előnyünket, és a 14. percben 11 egységgel húztunk el a szegediektől (45-34). Jó játékunk a következő percekben is megmaradt, két perccel az etap vége előtt ugyanakkor már 56-39-re alakítottuk az állást. A játékrész vége aztán a szegediek szájíze szerint alakult, mivel 9 pontra faragták hátrányukat az utolsó szakasz előtt (58-49).

Ahol 3 perc után kétszámjegyűre tornáztuk fel a differenciát (65-51), később azonban a vendégek 65-56-ra jöttek fel. A folytatásban aztán jól sáfárkodtunk az addig megszerzett előnyükkel, a 10 pont körüli különbség állandósult a felek között, ezzel pedig végül 75-66 arányú győzelmet arattunk a mérkőzés végén.

JP AUTO-JKSE – SZEDEÁK 75-66
(21-18, 16-12, 21-19, 17-17)
Jászberény

Jászberény: Ondima O. 24/3, Molnár A. 15/6, Nyíri D. 12, Szappanos M. 8, Orbán R. 8/6, Szigedi B. 5/3, Ágota P. 3/3, Mondi R. -, Novák Á. -.