U20-as csapatunk nem tudott győzni Sopronban

Lo Elhadji Malick gárdája a mai napon a felnőtt mérkőzés előtt lépett pályára.

Nem indult jól számunkra az összecsapás, mivel a soproniak egy 16-2-es rohanást produkáltak rögtön a mérkőzés elején. Ezután Kaszás, Novák, valamint Répási pontjaival eredtünk ellenfelünk nyomába, azonban 8 perc után így is 23-9-re vezettek a házigazdák, akik előnyükhöz a negyed végére még újabb 5 egységet tettek hozzá, ezáltal 27-9-ről következhetett az újabb etap.

Ahol a Győr-Moson-Sopron megyeiek továbbra is jól fejezték be akcióikat és 3 perc elteltével 33-13-re alakították az állást. A mieink igyekeztek közelebb jönni, csakhogy a vendéglátóknak mindenre volt válaszuk, ennek okán a 17. percben 40-17-re növelték előnyüket, majd a félidőre 44-19-re húztak el tőlünk.

A harmadik 10 percben a differencia 30 pont fölé emelkedett a két gárda között, együttesünk próbált zárkózni, ugyanakkor a negyed derekán ezzel együtt is 60-26-os soproni vezetést mutatott az eredményjelző. A folytatásban aztán mindkét oldalon eredményesen céloztak a felek, ennek köszönhetően jelentősen nem változott a különbség, 66-31-ről indulhatott az utolsó szakasz.

Amely sajnos nem a mi szánk íze szerint alakult, a pályaválasztók a negyedik felvonás elején nagyon elkapták a fonalat és előnyüket egészen 72-31-ig tornázták fel. Később Szabó, Kaszás és Harnos találataival kíséreltük meg csökkenteni hátrányunkat, ám a 37. percben már 45 ponttal jártak előttünk a hazaiak (81-38). A hátralévő időben is mindent megtettek a mieink, de végül 91-42 arányú vereséget szenvedtek a mérkőzés végén.

SOPRON KC U20 – JP AUTO-JKSE U20 91-42
(27-9, 17-10, 22-12, 25-11)
Sopron

Jászberény: Novák Á. 16, Kaszás M. 8, Szigedi B. 6, Répási R. 6, Szabó M. 3/3, Harnos 2, Urbán R. 1, Babucs -, Gulyás L. -, Andó B. -.