U20-as csapatunk nyerte meg az első alkalommal kiírt SEMIX Kupát!

Néhány hete vette kezdetét a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kosárlabda Szövetség által kiírt SEMIX Kupa, amely versenysorozatban elindult a JP Auto-JKSE U20-as együttese is.

A SEMIX Kupa megyei felnőtt előszezoni felkészülési mini bajnokság nyolcas főtáblájára kerülésért Kisújszálláson kellett először pályára lépnie a mieinknek még szeptember 9-én. Ekkor Lo Elhadji Malick edző tanítványai a házigazda Kisújszállási SE gárdájával mérték össze erejüket, amely találkozón nagyszerű játékkal győztek tehetségeink.

Kisújszállási SE – Móricz – JP Auto-JKSE U20 26-134
(2-37, 5-32, 5-35, 14-30)
Kisújszállás

Jászberény: Szabó M. 21/6, Novák Á. 16, Lőrincz M. 15/3, Babucs N. 14/3, Szigedi B. 13, Kaszás M. 12, Kraxner K. 12, Mondi R. 11, Ország B. 10/3, Csesznyik M. 10.

Ezt követően az egyenes kieséses szakasz következő állomásaként szeptember 16-án Ceglédre kellett utazniuk kosarasainknak, ahol kemény csatában 70-80 arányban múlták felül a hazaiakat, és jutottak ezzel tovább a következő körbe.

Ceglédi KE II. – JP Auto-JKSE U20 70-80
(14-22, 16-24, 17-16, 23-18)
Cegléd

Jászberény: Novák Á. 27, Szigedi B. 14/3, Mondi R. 12, Kraxner K. 8, Szabó M. 6/3, Harnok P. 5/3, Ország B. 3/3, Lőrincz M. 3, Pásztor D. 2, Beszteri D. -.

Az újabb párharcban szeptember 21-én, a jászberényi fiúkra ellenfélként a Szolnoki Egyesült Királyság együttese várt, akiket hazai pályán 85-62-re sikerült legyőzniük Lo Elhadji Malick fiainak, bejutva ezzel a sorozat döntőjébe, ahol ismét egy Tisza-parti riválissal kellett összemérni erejüket.

JP Auto-JKSE U20 – Szolnoki Egyesült Királyság 85-62
(23-14, 23-14, 25-13, 14-21)
Jászberény

Jászberény: Szabó M. 16/12, Kaszás M. 14, Mondi R. 13, Lőrincz M. 13/3, Novák Á. 10, Szigedi B. 7/3, Kraxner K. 6, Babucs N. 4, Beszteri D. 2, Gulyás L., Kovács Á. -.

Az október elsején, hétfőn este Jászberényben megrendezett döntő összecsapás első negyede is már szoros játékot hozott, de 10 perc után mi álltunk jobban 2 egységgel (20-18).

A második etapban sem változott a játék képe, de a szünetben így is 38-35 arányú jászberényi vezetést mutatott az eredményjelző.

A harmadik periódusban kevés pontot láthattak a kilátogató szurkolók, ugyanakkor ebben a játékrész a vendégeknek sikerült 1 egységet faragni hátrányukon (49-47).

Az utolsó szakaszban nagy adok-kapok vette kezdetét, amiből a Tisza-partiak jöttek ki jobban, azonban a 40. percben ezzel együtt is döntetlen állásnál ért véget az összecsapás, ezáltal a végső döntés a hosszabbításra maradt (63-63).

Ahol ismét erőre kaptak a mieink, és nagyszerű akciókat bemutatva, végül nagy csatában a maguk javára tudták fordítani a végig kiélezett mérkőzést (74-69), megnyerve ezzel az első alkalommal kiírt SEMIX kupát, amihez innen is Gratulálunk!

JP-Auto JKSE U20 – Szolnoki Baglyok SE 74-69
(20-18, 18-17, 11-12, 14-16, 11-6) – hosszabbítás után
Jászberény

Jászberény: Lőrincz M. 19/9, Szabó M. 13/3, Kovács Á. 12/9, Kraxner K. 9, Mondi R. 9, Csesznyik M. 6, Szigedi B. 4, Novák Á. 2, Andó B. -, Pásztor D. -.