U20-as csapatunknak nem sikerült győzni a MAFC ellen

Lo Elhadji Malick együttese a felnőtt mérkőzés előtt lépett pályára a szombati napon.

Fővárosi kosárral indult a mérkőzés (2-0), amire a mieink Novák révén feleltek (2-2). Ezt követően a házigazdák ragadták magukhoz a kezdeményezést, és 6-4 után 5 perc elteltével 14-6-ra léptek el tőlünk. A következő percekben is megmaradt a budapestiek lendülete, olyannyira, hogy az etap végéig egészen 33-14-re tornázták fel a különbséget.

A második 10 percben sem változott a játék képe, a hazaiak ebben a játékrészben is jó ritmusban játszottak, ezáltal a negyed derekán 45-22-re alakították az állást. Csapatunk igyekezett zárkózni, azonban a folytatásban sajnos ismét nőtt a differencia a felek között, ennek köszönhetően pedig a félidőben 63-25-re vezettek a vendéglátók.

A harmadik felvonás az előző kettőhöz képest szorosabb játékot hozott, ugyanakkor a 25. percben már több, mint 40 egységgel jártak előttünk a pályaválasztók (76-34). Lo Elhadji Malick gárdája próbált csökkenteni hátrányán, de közelebb jönnünk csak 86-51-ig sikerült a befejező etap előtt.

Ahol ellenfelünk újból erőre kapott és 10 ponttal megnyerve ezt a szakaszt, végül 103-58 arányú győzelmet aratott a mérkőzés végén.

MAFC U20 – JP Auto – JKSE U20 103-58
(33-14, 30-11, 23-26, 17-7)
Budapest

Jászberény: Novák 22/3, Ország 17/15, Kaszás 9, Szabó 3/3, Babucs 3/3, Szigedi 2, Harnos 2, Gulyás -, Andó B. -.