U20-as együttesünk nem tudott győzni Pakson

Lo Elhadji Malick együttese szerdán a 23. fordulóból elhalasztott bajnoki összecsapáson lépett pályára Pakson a felnőtt mérkőzés előtt.

4-0-ás hazai rohammal indult a mérkőzés (4-0), amire a mieink Novák duplájával válaszoltak (4-2). Ezután 5-5-nél értük utol először az atomvárosiakat, ellenben 7-8-ra már mi vezettünk a 3. percben. Később felváltva vezettek a felek, azonban 14-14 után 4 pontot is tudtak szerezni egyhuzamban a piros-kékek, amivel 18-14-re húztak el tőlünk az 5. perc végére. Ezt követően kétszer is 1 egységnyire zárkóztunk fel, ennek ellenére 20-19 után a Tolna megyeiek fújtak riadót, és lógtak meg előlünk 30-21-re a 8. percre. Ebből a különbségből az etap végére egy duplányit sikerült faragnunk, ezáltal 31-24-nél ért véget az első játékrész.

A második 10 perc sajnos nem a mi szánk íze szerint alakult, mivel a házigazdák 2 perc elteltével 40-25-re növelték az előnyüket. Igyekeztünk közelebb kerülni a pályaválasztókhoz, akik azonban továbbra is jó ritmusban játszottak, ennek értelmében a negyed derekán 47-29-re vezettek. A félidőig aztán még nagyobb fokozatba kapcsoltak a vendéglátók, így a szünetre a differencia több, mint 20 egység fölé nőtt a felek között (61-39).

A harmadik szakasz az előző kettőhöz képest jóval kevesebb pontot hozott, ugyanakkor a 24. percben még mindig 26 ponttal jártak előttünk a Tolna megyeiek (69-43). A folytatásban sem változott a játék képe, próbáltunk csökkenteni hátrányunkon, ám a hazaiak az elkövetkezendő percekben is jól fejezték be akcióikat, ennek köszönhetően pedig 77-48-nál nézhettek egymás szemébe a csapatok a befejező szakasz előtt.

Az utolsó felvonásban aztán a differencia több, mint 40 pontra hízott a két gárda között, és bár együttesünk mindent megtett, de végül 106-60 arányú vereséget szenvedett a mérkőzés végén.

Atomerőmű SE U20 – JP Auto – JKSE U20 106-60
(31-24, 30-15, 16-9, 29-12)
Paks

Jászberény: Lőrincz 23/15, Novák 20/6, Szigedi 10, Répási 3, Harnos 2, Urbán 2, Ország -, Andó -, Babucs -.
Kipontozódott: Szigedi.