U20-as vereség Körmenden

Lo Elhadji Malick csapata a mai napon Körmenden a felnőtt mérkőzés előtt lépett pályára.

Az összecsapás elején mindkét oldalon jól célozták a felek, ám a 4. perc elején Novák remek közelijével mi vezettünk 1 egységgel (7-8). A következő támadásból a hazaiaknál Takács talált be, de a mieink Szigedi révén újra átvették a vezetést (9-10). Ezt követően azonban riadót fújtak a piros-feketék és 8 pontot zsinórban szerezve 17-10-re alakították az állást a 6. percre. Együttesünk a továbbiakban igyekezett zárkózni, ugyanakkor a vendéglátók rendre jól fejezték be akcióikat, ezáltal 10 perc után 29-19-ről jöhetett a második periódus.

Amely etap nagy adok-kapokkal vette kezdetét, amiből a vendéglátók jöttek ki jobban és a 16. percre 46-28-ra tudtak elhúzni tőlünk. Lo Elhadji Malick edző gárdája próbált közelebb kerülni ellenfeléhez a folytatásban, viszont a körmendiek továbbra is jól dobtak kintről, így a félidőben már 21 egységgel jártak csapatunk előtt (61-40).

A harmadik felvonásban 5 perc elteltével 25 pontosra hizlalták előnyüket a Vas megyeiek (74-49), viszont kosarasainknak később sikerült 5 egységet faragniuk hátrányukból, ennek értelmében pedig 80-60-ról következhetett az utolsó etap.

A befejező szakasz aztán az előző három játékrészhez képest kevesebb pontot hozott, ellenben ezt az intervallumot is a pályaválasztók nyerték meg, így végül 102-72 arányú körmendi győzelemmel ért véget a mérkőzés.

Egis Körmend U20 – JP Auto-JKSE U20 102-72
(29-19, 32-21, 23-22, 18-10)
Körmend

Jászberény: Mondi R. 22/3, Szigedi B. 19/3, Szabó M. 13/6, Novák Á. 11/3, Babucs N. 3/3, Kraxner K. 2, Beszteri D. 2, Andó B. -.