U20-as csapatunknak nem sikerült győzni a kaposváriak ellen

Lo Elhadji Malick tanítványai szombaton a felnőtt mérkőzés előtt mérték össze erejüket a kaposváriakkal az U20-as bajnokság újabb fordulójában.

Kaposvári kosárral indult a mérkőzés (0-2), amire Lőrincz közelijével tudtunk felelni (2-2). Ezután 3-8-ra húztak el tőlünk a Somogy megyeiek, mégis Kaszás remek hármasával csökkentettünk hátrányunkon (6-8). Ennél közelebb kerülnünk azonban nem sikerült ellenfelünkhöz, mivel a kék-fehérek lendületbe jöttek és a 6. percre 10 pont fölé tornázták a különbséget (10-22). A vendégek lendülete a játékrész további szakaszában is megmaradt, 16-34-nél ért véget ezzel az első negyed.

A második 10 perc eleje nem a mi szánk íze szerint alakult, 2 perc elteltével 20 egység fölé hizlalta előnyét vetélytársunk (18-40). Ez a differencia a játékrész derekára tovább nőtt (21-45), majd Kovács, Szigedi, és Harnos több pompás akcióival kapaszkodtunk vissza 32-50-re a 18. percre. A szünet előtti utolsó találatot ugyanakkor a kaposváriak szerezték meg, ezáltal 32-52-nél mehettek a felek a szünetre.

A harmadik negyedet egy 5-0-ás rohanással kezdtük (37-52), ám ezt követően mindkét oldalon jól céloztak a csapatok, így a 25. percben még mindig 15 ponttal jártak előttünk a vendégek (43-58). Ezután a KKK fiataljai kapták el a fonalat és a 28. percre 48-70-re alakították az állást. Együttesünk igyekezett zárkózni, mégis ezzel együtt is a befejező szakasz előtt 58-74-es Somogy megyei vezetést mutatott az eredményjelző.

Az utolsó etap kosárszegény játékot hozott, ugyanakkor Lőrincz és Ország révén 12 egységre faragtuk hátrányunkat a 32. percre (63-75). Ekkor azonban a kaposváriak fújtak riadót, akik a 36. percre jó befejezéseiknek köszönhetően 63-87-re léptek el tőlünk. A mieink a hátralévő időben is mindent megtettek, de végül 65-89 arányú vereséget szenvedtek a mérkőzés végén.

JP Auto – JKSE U20 – Kaposvári KK U20 65-89
(16-34, 16-18, 26-22, 7-15)
Jászberény

Jászberény: Szigedi 17/6, Lőrincz 12, Ország 12/12, Novák 8/3, Kovács 7/3, Kaszás 6/3, Harnos 2, Répási 1, Babucs -, Urbán -, Szabó -.