U20: Vereség a MAFC ellen

Lo Elhadji Malick csapata csütörtökön a felnőtt mérkőzés előtt lépett pályára.

Budapesti duplával indult a találkozó (0-2), amire válaszként Mondi értékesített szintén egy közelit (2-2). Mégis ezt követően a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést és zsinórban 7 egységet szerezve 2-9-re léptek meg tőlünk a negyed derekára. A mieink Lőrincz révén jöttek közelebb (4-9), ám a fővárosiak továbbiakban is lendületben maradtak, így a 7. percre 8-17-re alakították az állást. Ekkor Lo Elhadji Malick vezetőedző magához rendelte fiait, azonban ez sem tudta megtörni a piros-feketék lendületét, akik még nagyobb sebességi fokozatba kapcsolva 17 pontra növelték előnyüket a játékrész végére (12-29).

A második negyed egy 2-6-os MAFC rohanással vette kezdetét (14-35), majd Szabó távolija volt nagyszerű, amivel 20 egységen belülre kapaszkodtunk vissza a 12. percben (16-35). Sajnos a következő percek nem a mi szánk íze szerint alakultak, ellenfelünk ismét erőre kapott, és az etap felénél már 30 ponttal járt előttünk, amely után Lo Elhadji Malick ismét időt kért (19-49). Próbáltunk zárkózni, ugyanakkor vetélytársunk rendre jól fejezte be akcióit, ezáltal pedig 27-64-nél vonulhattak a felek a szünetre.

A harmadik szakaszban sem változott a játék képe, a vendégek tovább hizlalták előnyüket, olyannyira, hogy a 24. percben 33-73-ra húztak el tőlünk. Ez a különbség aztán a játékrész végére 46 pontra nőtt, 41-87-nél következhetett a befejező etap.

Amely 10 perc az előzőhöz hasonló játékot hozott, 4 perc elteltével nem változott jelentősen a differencia a két gárda között (46-93). Csapatunk igyekezett faragni hátrányán, de a fővárosiak a későbbiekben is jó ritmusban játszottak, így végül 56-109 arányú vereséget szenvedett együttesünk a mérkőzés végén.

JP Auto-JKSE U20 U20 – MAFC U20 56-109
(12-29, 15-35, 14-23, 15-22)
Jászberény

Jászberény: Szigedi B. 22/6, Lőrincz M. 7/3, Novák Á. 7, Szabó M. 5/3, Répási R. 4, Babucs N. 4, Ország B. 3/3, Kaszás M. 2, Mondi R. 2, Urbán R. -, Beszteri D. -, Kovács Á. -.