Vereség Zalaegerszegen

NB1/A

Cseh György és Szvetozar Stamenkovics nélkül lépett pályára csapatunk Zalaegerszegen a bajnokság mai fordulójában.

Ubilla és Drungilas kosaraival indult a mérkőzés, amire a mieink Bojics közelijével tudtak válaszolni (4-2).
Ezután a hazaiak egy 5-0-ás rohamot produkáltak (9-2), amit Williams duplájával szakítottunk meg a 3. percben (9-4). A negyed derekára a Zala megyeiek 10 pont fölé tornázták a különbséget (20-6), majd az etap végére már 22 egység volt a felek között (32-10).

A második szakasz elején 10 pontot szereztek zsinórban a zalaiak (42-10), míg mi Saddler révén találtunk be először a 2. perc végén (42-12). Ezt követően ismét Saddler volt eredményes, később pedig Arrington, illetve Bojics jó akcióival 50-22-re jöttünk vissza a 15. percre. A folytatásban 23 egységre is feljöttünk (56-33),  ám a vendéglátók 60-35-re alakították az állást a szünetre.

A harmadik negyedben öt perc elteltével 29 egységgel jártak előttünk a házigazdák (73-44), majd 77-53-re zárkóztunk fel 1 perccel az etap vége előtt. A továbbiakban aztán a pályaválasztók pillanatai következtek, akik 88-56-ra tudtak ellépni tőlünk az utolsó játékrész előtt.

Ahol igyekeztünk faragni hátrányunkon, de a ZTE gárdája ismét lendületbe jött, és a 35. percre 104-61-re húzott el csapatunktól. A hátralévő időben próbáltunk közelebb jönni, de végül 119-75 arányú vereséget szenvedtünk.

Zalakerámia ZTE KK – JP Auto-JKSE 119–75

(32–10, 28–25, 28–21, 31–13)