3. helyen zárta a Lehel Kosársuli az Országos Serdülő Főtábla legutóbbi fordulóját

Az elmúlt hétvégén Jászberényben rendezték meg az Országos Serdülő Főtábla harmadik fordulóját, ahol a Lehel Kosársuli gárdája több alkalommal is pályára lépett.

Ahogy a legutóbbi Junior mérkőzésre, úgy a két napos Országos Serdülő Főtábla párharcaira is sok szurkoló látogatott ki, ahol a szombati napon csapatunk első ellenfele a Félegyházi TSI volt, amely összecsapást nagyszerű játékot bemutatva 89-110-re nyertek meg ifjú tehetségeink.

Félegyházi TSI – Lehel Kosársuli 89-110
(28-39, 22-26, 18-26, 21-19)
Jászberény

Lehel Kosársuli: Nagy Á. 27, Zahalka M. 26, Czakó B. 20, Kerek K. 11, Kocza B. 10, Takács B. 6, Fodor B. 6, Fülöp G. 4, Csabai B. -, Kovács-Rékasi Sz. -, Halász P., Durucz D. -, Kocsis L. -.

A délután folyamán aztán a Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia/A kosarasaival kellett összemérniük erejüket a jászberényi fiúknak. Ez a találkozó igazán nagy küzdelmet hozott, a félidőben ugyanakkor a budapestiek jártak előttünk 6 egységgel (40-46). A folytatásban aztán mindent megtett Harkai Hunor edző alakulata, de a fővárosiaknak minden akciónkra volt válaszuk, akik ezzel 70-86 arányban tudtak minket legyőzni.

Lehel Kosársuli – Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia/A 70-86
(22-12, 18-34, 11-17, 19-23)
Jászberény

Lehel Kosársuli: Fodor B. 24, Kocza B. 14, Nagy Á. 12, Czakó B. 12, Kerek K. 5, Zahalka M. -, 3, Csabai B.- , Halász P. -, Durucz D. -, Takács B. -, Fülöp G. -, Kocsis L. -, Kovács-Rékasi Sz. -.

A szombati nap további eredményei:

Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia/A – Nyíregyházi Kék Cápák 118-63 (35-19, 31-15, 18-25, 34-4)

Félegyházi TSI – Nyíregyházi Kék Cápák 69-89 (17-21, 17-27, 22-23, 13-18)

Másnap a mieinknek a Nyíregyházi Kék Cápák gárdája ellen kellett pályára lépniük.

Ezt a mérkőzést nagy elánnal kezdte minkét csapat ám 20 perc után 10 pontos nyíregyházi vezetést mutatott az eredményjelző (39-29). A második félidőben igyekezett közelebb kerülni ellenfélhez Harkai Hunor legénysége, ám csak az utolsó negyedben sikerült csökkentenie a különbségen, így végül 71-60-as Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei győzelem született a lefújást követően.

Nyíregyházi Kék Cápák – Lehel Kosársuli 71-60
(20-12, 19-17, 21-17, 11-14)
Jászberény

Lehel Kosársuli: Czakó B. 20, Nagy Á. 11, Fodor B 11, Kerek K. 6, Zahalka M. 5, Takács B. 4, Csabai B. 2, Durucz D. 1, Halász P. -, Durucz D. -, Kocsis L. -, Kocza B. -, Kovács-Rékasi Sz. -.

A vasárnapi nap másik találkozóján:

Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia/A – Félegyházi TSI 106-58 (36-6, 30-14, 22-24, 18-14)

Harkai Hunor edző így értékelte a hétvégi mérkőzéseket: “Köszönjük a szurkolóknak, akik nagy számban jelentek meg és kiváló hangulatot teremtettek a mérkőzéseken. Habár a serdülő csapatunk nagyot harcolt a három mérkőzésen, mégsem lehetünk elégedettek, mivel még komolyabb hozzáállással és alázattal a kosárlabda iránt, valamint a büntetők jobb kihasználásával akár három győzelemmel is zárhattunk volna. A harmadik helyezéssel nem jutottunk be a Felsőházba, így az Alsóházban folytatjuk, ahol 2 forduló következik még. Mindkét fordulóban eredménykényszer alatt leszünk, mivel az első-két helyezett csapat számára lesz még egy forduló, ahol biztosíthatjuk a bekerülést a legjobb 16 csapat közé.

Az Országos Serdülő Főtábla 3. fordulójának élén tehát a Kiss Lenke Kosárlabda Akadémia/A csapata végzett, második lett a Nyíregyházi Kék Cápák együttese, a mi ifjú tehetségeink a bronzérmet szerezték meg, a negyedik helyezett pedig a Félegyházi TSI gárdája lett. Egyesületünk érmekkel kedveskedett az első-három helyezett csapat számára.

A folytatásban majd az Alsóház küzdelmei következnek fiatal kosarasaink számára.