A Falco egyre közelebb a Szolnokhoz

Forrás: Kosársport Mkosz facebook

A felsőházi rájátszás hétközi fordulójában csapatunk szabadnapos volt. Hétvégi ellenfelünk, a Szolnoki Olaj KK Szombathelyen szerepelt és tartalékosan sima vereséget szenvedett a Falcotól.

Bár a felsőházban a mieink szabadnaposak voltak a hétközi, 3. fordulóban – a középházban a Zalaegerszeg  nem lépett pályára – a többiek kemény harcot vívtak a pontokért.

Felsőház

A felsőházban szerdán este csak egy mérkőzést játszottak, melyen a címvédő Szolnoki Olaj KK öt sérültjét nélkülözve lépett pályára Szombathelyen. A Falco hazai pályán az idei szezonban csak egyszer szenvedett vereséget, s most se, hibázott. Az Olajnak nem volt esélye a győzelemre, mert a hazaiak már az első félidő végére 11 pontos előnyre tettek szert, majd a harmadik 10 perc után már 23 ponttal vezettek. A vége 25 pontos szombathelyi győzelem lett.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Szolnoki Olaj KK 96-71 (20-18, 28-19, 31-19, 17-15)

A felsőház harmadik fordulójának másik mérkőzését csütörtökön este Körmenden játsszák, ahol a friss Adria Kupa győztes hazaiak a PVSK-VEOLIA gárdáját fogadják.

Középház

A középházban szerdán egy hazai és egy vendég győzelem született. Az Atomerőmű SE hazai pályán, a Sopron KC idegenben jutott 100 pont fölé és győzött a DEAC, illetve a KTE-Duna Aszfalt ellen.

Atomerőmű SE – DEAC 118-80 (36-12, 36-18, 19-30, 27-20)

KTE-Duna Aszfalt – Sopron KC 96-105 (22-24, 25-21, 24-27, 25-33)