A meglepetések fordulója volt a hétvégén

Az idei szezon legtöbb és talán eddigi legnagyobb meglepetését is hozta a hétvégén lejátszott 18. forduló az NB I A-csoportos férfi kosárlabda-bajnokságban. Fotó: Gémesi Balázs.

Három hazai és négy vendég sikert hozott az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabda-bajnokság hétvégi, 18. fordulója. Talán két papírforma eredményről beszélhetünk, míg öt helyszínen is meglepetés született. Nézzük a mérkőzéseket időrendi sorrendben.

A 18. forduló a zalaegerszegiek szolnoki vendégjátékával indult pénteken este. A találkozó esélyese a legjobb 4-be jutást célul tűző hazai gárda volt, ám sérülés és betegség miatt a szolnokiak nem tudtak teljes kerettel pályára lépni. Ezt pedig kihasználta a jó napot kifogó ZTE és legyőzte ellenfelét. Meghatározó játékosok hiányoztak a házigazdáktól, s ez már a harmadik veresége volt egyhuzamban a szolnokiaknak. A hazaiaknál Tucker (25 pont) és Cakarun (20 pont) volt a legjobb, míg a zalaegerszegieknél Johnson (20 pont), Agafanov (18 pont) és Simon (13 pont) húzta csapatát.

Szolnoki Olajbányász – Zalakerámia ZTE KK 73-78 (20-21, 19-18, 17-24, 17-15)

Szombaton rendezték a további hat mérkőzést. Talán nem tűnik nagyképűségnek, de a mieink hazai első sikerét nem lehet a meglepetés kategóriába sorolni. Mi tudjuk, hogy sokkal több van csapatunkban, mint amit a táblázat mutat, s nem egy alkalommal bizony nem sok kellett volna ahhoz, hogy egy-egy mérkőzés ne vereséggel, hanem győzelemmel érjen véget. Tudtuk, hogy a szegedi kispad rövidebb, mint a miénk, s bíztunk abban, hogy fiaink jelenleg legnagyobb vetélytársukkal szemben végre megszerzik első győzelmüket. Bár végig vezettünk, a vége mégis izgalmasra sikeredett, s ez a vendégeket dicséri, akik mindent megtettek a győzelemért, de a siker a miénk lett. Nálunk négyen is 10 pont fölé jutottak (Miller 22, Brbaklics 14, Alekszandrov 12, Nelson 11),míg a szegedieknél Curry (23 pont) és Asbury (20 pont) valamint Krapics (14 pont) járt élen a pontszerzésben.

Jászberényi KSE – Naturtex-SZTE-Szedeák 81-75 (24-19, 24-17, 13-14, 20-25)

A forduló egyetlen hosszabbításos mérkőzését Sopronban rendezték. Ráadásul egy hosszabbítás nem is volt elég a győzelemért járó két pont eldöntéséhez, csak kétszeri ráadás után nyertek a hazaiak. z volt a forduló másik olyan mérkőzése, ahol az előzetes papírforma – ha nehezen is -, de érvényesült. Fordulatokban gazdag mérkőzést hozott a jól játszó kaposváriak vendégjátéka, s mindkét csapatnak megvolt az esélye a győzelem megszerzésére. A találkozó legvégén a hazaiak keze remegett kevésbé, s így az ő sikerükkel ért véget a találkozó. A soproniaknál három idegenlégiós is elérte a 20 pontos határt (Jogéla 28, Thompson 26, Kinney 20), míg a kaposváriaknál Norffleet volt a legjobb pontszerző, aki 27 pontig jutott. Dramicsanyin 16, Lalics 15, Davis 13 ponttal segítette a Kaposvárt.

Sopron KC – Kaposvári KK 101-96 (20-25, 22-20, 12-18, 19-10, 14-14, 14-9)

A további, szombati mérkőzéseken, mindenütt meglepetés született. Az Alba Fehérvár a KTE-Duna Aszfalt ellen esélyesként fogadta ellenfelét, ám a vendég kecskemétiek alaposan megszórták a házigazdákat. Az első félidőben ugyan még semmi sem utalt arra, hogy a vendégeké lesz a két bajnoki pont, hiszen 8 ponttal a hazaiak vezettek. Sőt még a záró tízperc előtt is két pont volt a fehérváriak előnye, ám az utolsó negyedet 12 ponttal nyerték a kecskemétiek. Utóbbiaknál öt játékos is legalább 10 pontot szerzett: Thomas 23, Wittmann 20, Karahodzsics 15, Djuraszovics 10, Révész 10. A fehérváriaknál Guyton (19 pont) és Markovics (17 pont) volt a legeredményesebb, de még Mc Duffie és Molnár is eléret a 10 pontot.

Alba Fehérvár –KTE-Duna Aszfalt 80-90 (27-17, 17-19, 19-25, 17-29)

Az Atomerőmű SE a debrecenieket fogadta. Egyértelműen a hazaiak voltak a találkozó esélyesei, akik az első negyedben 7 pontos előnyre tettek szert, s ezt a különbséget a félidő végéig meg is őrizték. A nagyszünetet követően beragadtak a hazaiak, s ezt a vendégek kihasználták. Igaz, csak egy pont volt az előnyük a záró tíz perc előtt, de azt meg is tudták tartani. A Paksnak a végén még volt esélye fordítani, de Colemann közelije lejött a gyűrűről, s így meglepetésre a debreceniek elhozták a két pontot Paksról. A hazaiaknál Ewans 16, Jackson 14 és Lóránt 10 pontot szerzett. A vendégeknél Tóth Ádám 14, Bognár 12, míg Moody 10 pontig jutott.

Atomerőmű SE – DEAC 74-75 (22-15, 20-20, 15-23, 17-17)

Körmenden a pécsiek vendégszerepeltek. A hazai pályán veretlen EGIS ellen az utóbbi időben egyre jobb formába lendülő pécsieknek előzetesen senki sem adott sok esélyt a győzelemre. Főleg annak ismeretében, hogy a házigazdák hét közben remek játékkal nyertek a nemzetközi kupában. A találkozó a papírformának megfelelően kezdődött, 10 percnyi játék után 8 ponttal vezettek a hazaiak. A nagyszünetre eggyel ugyan csökkent a körmendi előny, de semmi sem mutatott arra, hogy fordulat következik a mérkőzésen. A harmadik játékrész végére visszaállt a 8 pontos különbség ám a záró tíz percben a hazaiak mindössze 11 pontra voltak képesek, s a végére egylabdás lett a találkozó. Ez pedig a vendégeknek sikerült jobban, akik ezzel megfosztották hazai veretlenségétől a körmendi együttest. A körmendieknél Varnado (20 pont), Edwards (19 pont) és Turner (15 pont) volt a legeredményesebb, míg a pécsieknél Smith 23 pontig jutott, Budimir 14, Diggs 11, Ruják és Csirics 10-10 pontot szerzett.

EGIS Körmend – PVSK-VEOLIA 79-80 (23-15, 24-25, 21-20, 11-20)

A végére maradt a csattanó. A szezon meglepetés csapata, az újonc OSE Lions a bajnok szombathelyeket fogadta. Az oroszlányiak nem tisztelték a bajnokot és végig vezettek a találkozón. A vendégek talán azt gondolták, hogy majd a végjátékban nyerik meg a mérkőzést, de nem így történt. A Falconak a találkozó hajrájában ugyan sikerült az egyenlítés, de Washington félpályás hármasával végül az oroszlányiak a bajnok skalpját is begyűjtötték. A hazaiaknál Washington 22, Abell 21, Hayes és Bozovics 12-12 pontig jutott, míg a vendégeknél Perl 23, Benke 13, Lake 12 és Devaughn 11 ponttal volt a legeredményesebb.

OSE Lions – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 87-84 (27-23, 23-22, 17-13, 20-26)