A Streetball Kosárlabda Torna teljes programja és szabályzata


Kosársuli, NB1/A

 

Hétfőn veszi kezdetét egyesületünk több napon át tartó Streetball tornája, amely küzdelemsorozat a Bercsényi úti Sportcsarnokban zajlik majd. A torna programját, illetve a szabályzatot az alábbiakban közöljük.

2018.06.04. (hétfő)

20:00 „BZSB” – TŰZGOLYÓ (Gyermek) – 1. Pálya
Kecske – Kanok (Gyermek) – 2. Pálya
20:15 Tűzgolyó – Kanok (Gyermek) – 1. Pálya
„BZSB” – Kecske (Gyermek) – 2. Pálya
20:30 Kecske – Tűzgolyó (Gyermek) – 1. Pálya
Kanok – „BZSB” (Gyermek) – 2. Pálya
20:40 Playmakers – Texasi bivalyok (Felnőtt – B csoport) – 1. Pálya
Devlesza – Elkopottak (Felnőtt – A csoport) – 2. Pálya
20:55 Olaj Centrum – 3&D (Felnőtt – A csoport) – 1. Pálya
Palánkos hármas – Pelyhesi Vadállatok (Felnőtt – B csoport) – 2. Pálya
21:10 Bad Boys – Playmakers (Felnőtt – B csoport) – 1. Pálya
Pelikánok – Elkopottak (Felnőtt – A csoport) – 2. Pálya
21:25 Texasi bivalyok – Palánkos hármas (Felnőtt – B csoport) – 1. Pálya
Olaj Centrum – Devlesza (Felnőtt – A csoport) – 2. Pálya
21:40 Mesterlövészek – Pelikánok (Felnőtt – B csoport) – 1. Pálya
Piszkos hármas – Bad boys (Felnőtt – B csoport) – 2. Pálya

2018.06.06. (szerda)

20:00 Pelyhesi vadállatok – Texasi bivalyok (Felnőtt – B csoport) – 1. Pálya
Bedobók – Csillám Kings (Kadett) – 2. Pálya
20:15 Devlesza – Pelikánok (Felnőtt – A csoport) – 1. Pálya
No Name – Bedobók (Kadett) – 2. Pálya
20:30 Csillám Kings – No Name (Kadett) – 1. Pálya
Mesterlövészek – Elkopottak (Felnőtt – A csoport) – 2. Pálya
20:45 3&D – Devlesza (Felnőtt – A csoport) – 1. Pálya
Playmakers – Piszkos hármas (Felnőtt – B csoport) – 2. Pálya
21:00 Hárompontos dobó verseny (selejtező) – 2. Pálya
Elkopottak – Olajcentrum (Felnőtt – A csoport) – 1. Pálya
21:15 Mesterlövészek – Devlesza (Felnőtt – A csoport) – 1. Pálya
Pelyhesi vadállatok – Bad Boys (Felnőtt – B csoport) – 2. Pálya
21:30 Texasi bivalyok – Piszkos hármas (Felnőtt – B csoport) – 1 Pálya

2018.06.12. (kedd)

20:00 Cleveland – Golden State (Serdülő) – 1. Pálya
Houston – Boston (Serdülő) – 2. Pálya
20:15 Golden State – Boston (Serdülő) – 1. Pálya
Cleveland – Houston (Serdülő) – 2. Pálya
20:30 Houston – Golden State (Serdülő) – 1. Pálya
Boston – Cleveland (Serdülő) – 2. Pálya
20:40 Piszkos hármas – Palánkos hármas (Felnőtt – B csoport) – 1. Pálya
Elkopottak – 3&D (Felnőtt – A csoport) – 2. Pálya
20:55 Texasi bivalyok – Bad boys (Felnőtt – B csoport) – 1. Pálya
Pelikánok – Olaj Centrum (Felnőtt A-csoport) – 2. Pálya
21:10 3&D – Pelikánok (Felnőtt – A csoport) – 1. Pálya
Playmakers – Pelyhesi vadállatok (Felnőtt – B csoport) – 2. Pálya
21:25 Palánkos hármas – Bad boys (Felnőtt B-csoport) – 1. Pálya
3&D – Mesterlövészek (Felnőtt – A csoport) – 2 Pálya
21:40 Mesterlövészek – Olaj Centrum (Felnőtt – A csoport) – 1 Pálya
Pelyhesi vadállatok – Piszkos hármas (Felnőtt – B csoport) – 2 Pálya
22:00 Playmakers – Palánkos hármas (Felnőtt – B csoport) – 1. Pálya

2018.06.13. (szerda)

19:00 3. helyért (Kadett)
19:10 Döntő (Kadett)
19:20 3. helyért (Serdülő)
19:30 Döntő (Serdülő)
19:45 3. helyért (Gyermek)
19:55 Döntő (Gyermek)
20:05 Három pontos dobó verseny (döntő)
20:15 3. Helyért (Felnőtt)
20:30 Döntő (Felnőtt)
20:50 Díjkiosztó

Korosztályok:
Gyermek: „BZSB”, Kecske, Kanok, Tűzgolyó
Serdülő: Cleveland, Houston, Boston, Golden State
Kadett: No Name, Bedobók, Csillám Kings, Thunder
Felnőtt: A csoport – Pelikánok, Olajcentrum, Develesza, Elkopottak, 3 &D, Mesterlövészek
B csoport – Bad boys, Playmakers, Palánkos hármas, Pelyhesi vadállatok, Texasi bivalyok, Piszkos hármas

Szabályzat
– Gyermek, serdülő, kadett koroszályban a mérkőzés 10 percig vagy 11 pontig tart / Felnőtt korosztályban 15 percig vagy 16 pontig
– Futó óra van az utolsó 2 percig, az utolsó 2 percben az asztalszemélyzet állítja az időt a kosárlabda szabályainak megfelelően
– Minden csapatnak egy időkérése lehet, amely 30 másodpercig tart. Az idő csak akkor áll, ha az időkérés a mérkőzés utolsó 2 percében történik meg
– 2 pontos dobás 1 pontot ér, 3 pontos dobás 2 pontot
– A labdát nem kötelező kezeltetni az ellenféllel
– Mérkőzés kezdésnél, és minden kosár után egy leadásnak meg kell történnie, miközben mindkét támadó a 3 pontos vonalán kívül helyezkedik el (labdaszerzésnél, védő lepattónál szintén a labdát ki kell vinni és egy leadás szükséges a 3 pontos vonalán kívül)
– 5. személyi hibánál a játékos kipontozódik
– 2 technikai vagy sportszerűtlen személyi hibáért kiállítás jár
– Az 4. csapat hiba után minden egyes személyi hiba büntetőt ér
– A büntető 1 pontot ér, 1 dobás van, nincsen ugrás a labdáért, az ellenfélé a labda a dobás után