Ez történt a 10. fordulóban

Forrás: Kosársport Mkosz facebook

Négy hazai és három vendég siker született az NB I A-csoportos felnőtt férfi kosárlabdabajnokság hétvégi, 10. fordulójában, melyet követően az Alba Fehérváron elköszöntek Dzunics Braniszlavtól. Számunkra a legfontosabb, hogy megtörtük a „szegedi átkot”, s vége nyertünk a Tisza-partiaknál.

Pénteken két mérkőzéssel kezdődött a 10. forduló, Debrecenben a Zalaegerszeg, Szombathelyen a Kecskemét vendégeskedett.

Debrecenben nem volt esélye a Zalaegerszegnek, amely már az első negyedben hátrányba került. Az első félidőben még viszonylag jól tartották magukat a vendégek, ám a nagyszünet után egyértelmű volt a hazaiak fölénye, akik teljesen megérdemelten nyerték meg a találkozót. A debreceniek legjobbja ezúttal is Boriszov volt, aki 25 pontig jutott és 37 VAL-t ért el. A zalaegerszegieknél Agafanové volt a legjobb teljesítmény, aki 24 pontot szerzett és 31 VAL-lal zárta a találkozót.

DEAC – Zalakerámia ZTE KK 91-72 (31-23, 16-17, 22-16, 22-16)

Szombathelyre a Kecskemét látogatott, s a hazai pályán a bajnokságban még veretlen hazaiak ezúttal is megszerezték a két bajnoki pontot. A Falco az első félidőben nagy fölényben volt, s 19 pontos előnyre tett szert. A második félidőben viszont visszaesett a hazaiak teljesítménye, s a végére a Kecskemét nagyon szorossá tette a mérkőzés állását, de fordítani már nem tudott. A szombathelyiek legjobbja Reddic volt, aki 26 VAL-lal zárt, míg a vendégeknél a 25 VAL-os Karahodzsics nyújtott a legjobb teljesítményt.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – KTE-Duna Aszfalt 74-71 (29-21, 22-11, 14-26, 9-13)

A forduló további öt mérkőzését szombaton rendezték. Ahogy arról külön tudósításban beszámoltunk, a mieink 82-74-re nyertek Szegeden. A többi mérkőzés pedig az alábbiak szerint alakult.

Naturtex-SZTE-Szedeák – JP Auto-JKSE 74-82 (21-16, 22-23, 12-20, 19-23)

A forduló rangadóján a listavezető és címvédő Szolnok már az első negyedben 14 pontos előnyt szerzett a Körmend ellen, s a folytatásban a vendégek csak futottak az eredmény után. A házigazdák végig kézben tartották a játék irányítását és végül megérdemelten nyerték meg 16 ponttal a találkozót. A szolnokiaknál Milosevics 20 ponttal és 27 VAL-lal zárta a mérkőzést, míg a vendégeknél Bradford (17 pont és 26 VAL) volt a legjobb.

Szolnoki Olaj KK – Egis Körmend 95-79 (27-13, 23-24, 20-18, 25-24)

Pécsen a Kaposvár vendégszerepelt a 10. fordulóban. A somogyiak az első félidőben még tartották a lépést a házigazdákkal, ám a harmadik tíz percben a pécsiek eldöntötték a két pont sorsát. A nehéz helyzetben lévő Kaposvár így továbbra is nyeretlenek maradtak idegenben. A pécsieknél Taylor (16 pont és 29 VAL), míg a kaposváriaknál Johnson (24 pont, 21 VAL) nyújtott a legjobb teljesítményt.

PVSK-VEOLIA – Kaposvári KK 82-67 (19-17, 18-18, 20-11, 25-21)

Az újonc fővárosiaknál a soproniak vendégeskedtek a hétvégén. A SERCO-TF-BP a vártnál jóval nagyobb erőkifejtésre kényszerítette a vendégeket, akik csak 5 ponttal tudták megnyerni a mérkőzést a jól küzdő, még nyeretlen házigazdák ellen. Végig kiélezett volt a találkozó, melyen a hazaiaknál Clark 28 pontot szerzett és 33 VAL-t ért el, míg a vendégeknél Lemar volt a legjobb 26 szerzett ponttal és 27-es VAL-lal.

SERCO-TF-BP – Sopron KC 87-92 (17-19, 22-23, 25-23, 23-27)

A forduló legnagyobb meglepetése Székesfehérváron születtet, ahol a sok sebből vérző Alba Fehérvár vereséget szenvedett az Atomerőmű SE-től. A sérült csapatkapitányát, Lóránt Péter nélkülöző hazai együttes végig hátrányban volt a mérkőzésen és csak az utolsó negyedet tudta egyetlen ponttal megnyerni. A paksiak a játék minden elemében jobbak voltak és megérdemelten nyerték meg a találkozót, melyet követően felmentették a munkavégzés alól a hazaiak vezetőedzőjét, Braniszlav Dzunicsot. A házigazdáknál Cartwright 26 VAL-lal (14 pont) volt a legjobb, míg a paksiaknál Jevtovics 28 pontig jutott, s 39 VAL-lal a forduló MVP-je lett.

Alba Fehérvár – Atomerőmű SE 74-88 (15-20, 15-22, 17-20, 27-26)